Siostry Kamińskie znów na podium

2019-06-18 08:00:00 www.kalisz.pl

Znakomicie spisały się Izabela i Agnieszka Kamińskie, reprezentantki MUKS Tornado Kalisz, podczas Mistrzostw Polski Seniorów Karate WKF (olimpijskim). Zawody rozegrano w minioną sobotę w Świeciu.

fot. MUKS Tornado Kalisz
fot. MUKS Tornado Kalisz

Agnieszka, rywalizująca w swojej koronnej konkurencji (kumite, – 61kg), po ubiegłorocznym słabszym starcie (5. miejsce), tym razem sięgnęła po brązowy medal. Jest to zarazem trzeci brąz w historii jej startów w tej ogólnopolskiej imprezie. Srebro w kategorii wagowej + 68 kg wywalczyła z kolei Izabela Kamińska, dla której jest to pierwszy medal seniorski.

- Obie dziewczyny stoczyły po trzy pojedynki, a te decydujące o medalach przegrały tylko z zawodniczkami kadry narodowej. Potwierdziły tym samym swoją przynależność do czołówki Polskiej Unii Karate, udanie kończąc sezon wiosenny – komentuje trener Wiesław Grochowina.

Dla Izabeli Kamińskiej to jeszcze nie koniec startów. Za dwa tygodnie rozpocznie obóz przygotowawczy do Akademickich Mistrzostw Europy, które pod koniec lipca odbędą się w Zagrzebiu.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ