Kultura

Sierpniowy Rodzinny Weekend na Zawodziu - niedziela

2020-07-30 10:00:00 red.

Wydarzenie

Wydarzenie już się odbyło.

1 i 2 sierpnia zapraszamy do Rezerwatu Archeologicznego Zawodzie w Kaliszu na kolejną dawkę historii i ciekawostek w ramach Rodzinnych Weekendów na Zawodziu. Będzie sporo atrakcji.

fot. BK
fot. BK

Pierwszy rodzinny weekend sierpniowy kolorowo i zagadkowo!

1 sierpnia "Barwy prosto z natury"

Jakie rośliny mają właściwości barwiarskie? Jakich barwników używano w średniowieczu? Czy średniowiecze było bezbarwne czy kolorowe?
Ponadto uczestnicy sami mogą ufarbować lniane sakiewki.

2 sierpnia "Podróż do przeszłości"

Jak odkrywa się zabytki ukryte w ziemi? W jaki sposób wytypować miejsce przeznaczone do badań archeologicznych? Jak wypełniać metryczki i karty zabytków? Dlaczego zabytkowe przedmioty znajdujemy na polach uprawnych? Czy skarb zawsze jest wykonany ze złota i srebra?
Uczestnicy przeprowadzą własne badania na terenie grodziska.

Na weekend zaprasza Magda i Marcin.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ