Społeczne

Siedmioro chętnych na fotel wójta w Żelazkowie!

2022-06-17 12:42:32 red za UG Żelazków

Dwie kobiety i pięciu mężczyzn będzie się ubiegało o stanowisko wójta w gminie Żelazków. Wybory odbędą się 10 lipca.

fot. Urząd Gminy Żelazków
fot. Urząd Gminy Żelazków

W niedzielę 10 lipca w gminie Żelazków odbędą się przedterminowe wybory na wójt. Urząd Gminy zaprezentował pełną listę zarejestrowanych kandydatów (w kolejności alfabetycznej):

 

  • Włodzimierz Czesław Czarnecki, lat 50, zam. Biernatki,
  • Agnieszka Dumańska, lat 51, zam. Góry Złotnickie,
  • Adam Andrzej Jakubowski, lat 31, zam. Kolonia Skarszewek,
  • Michał Marek Kraszkiewicz, lat 37, zam. Kolonia Kokanin,
  • Alicja Łuczak, lat 61, zam. Żelazków,
  • Bogdan Jarosław Muszyński, lat 66, zam. Skarszew,
  • Zbigniew Michał Orlicz-Błoński, lat 38, zam. Góry Zborowskie,

 

Poniżej uchwała Gminnej Komisji Wyborczej w Żelazkowie w sprawie zarejestrowanych kandydatów na wójta w przedterminowych wyborach na wójta.

Przypomnijmy, że przedterminowe wybory są pokłosiem uprawomocnieniem się wyroku Sądu Rejonowego w Kaliszu z 24 grudnia 2020 roku dotyczącego naruszenia nietykalności funkcjonariusza przez ówczesnego wójta Żelazkowa Sylwiusza J. podczas Marszu Równości w Kaliszu. Komisarz Wyborczy w Kaliszu zdecydował o wygaszeniu mandatu i usunięciu go ze stanowiska. Decyzja zapadła 12 kwietnia. Teraz gminą rządzi komisarz.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować