Sport

Siatkarki MKS-u Kalisz w najlepszej 6 Pre-Zero Grand Prix

2021-08-03 12:30:00 Energa MKS Kalisz

Od czwartku trwał turniej Pre-Zero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. 10 zespołów TAURON Ligi i 2 występujące na co dzień w I lidze rywalizowały na piasku w gdańskim Brzeźnie. Kaliski zespół dotarł do najlepszej szóstki rozgrywek.

fot. MKS Kalisz
fot. MKS Kalisz

Pre-Zero Grand Prix PLS to rozgrywki zapoczątkowane rok temu, kiedy były pierwszą oznaką powrotu profesjonalnej siatkówki po pandemii. Format przyjął się na tyle, że rozgrywki powtórzono również w tej przerwie międzysezonowej, chociaż na nieco zmienionych zasadach. Na piaskowym boisku ciągle były po 4 zawodniczki z każdego zespołu do dwóch wygranych setów, ale turniej nie był już rozgrywany formatem z fazą grupową, a tzw. systemem brazylijskim. Drużyny od początku trafiały do drabinki turniejowej, a te, które przegrały trafiały do drugiej części drabinki turniejowej, gdzie nieco dłuższą drogą mogły trafić do finału. Dopiero druga porażka eliminowała zespół z turnieju.

Już pierwsze spotkanie kaliskiego zespołu na gdańskim turnieju przyniosło ogromne emocje. Kaliszanki dość gładko wygrały pierwszego seta, ale w drugim zawodniczki z Nowego Dworu podjęły walkę i ostatecznie wygrały go wyrównując stan meczu. Tie-break był niesamowicie wyrównany, a gra cały czas toczyła się punkt za punkt. Ostatecznie MKS Kalisz pokonał rywalki na przewagi 18:16, a najskuteczniejsza w zespole była Ewelina Żurowska, zdobywczyni 18 punktów.

Trener Jacek Pasiński od początku turnieju dawał szansę pokazania się na plażowym boisku wszystkim zawodniczkom. Obok dobrze znanych z poprzedniego sezonu Moniki Gałkowskiej, Sylwii Kucharskiej i Emilii Muchy mogliśmy oglądać siatkarki debiutujące w kaliskich barwach: Aleksandrę Dudek, Natalię Gajewską, Orianę Miechowicz i Justynę Łukasik.

W drugiej rundzie kaliszanki w bardzo dobrym stylu pokonały zespół Grota Budowlanych Łódź (do 22 i 14). Tym razem najskuteczniejszą zawodniczką spotkania okazała się Justyna Łukasik, chociaż zdobycz punktowa rozkładała się równomiernie na cały zespół. Dzięki pokonaniu Budowlanych MKS awansował do najlepszej szóstki turnieju. Tam z kolei w sobotę zmierzył się z #Volleyem Wrocław. Niestety późniejsze triumfatorki całych rozgrywek okazały się silniejszym zespołem i wygrały 2:0, co oznaczało, że aby awansować do finału będzie trzeba wygrać dwa mecze.

W pierwszym z nich szykował się rewanż, za 1 mecz turnieju, ponieważ siatkarki z Nowego Dworu Mazowieckiego poza porażką z kaliskim zespołem wygrały wszystkie kolejne spotkania. Drugie spotkanie było wyrównane od samego początku, w MKS-ie ze świetnej strony prezentowała się Aleksandra Dudek, która w całym spotkaniu zdobyła 34 punkty, co okazało się rekordem rozgrywek. Niestety siatkarki z Nowego Dworu Mazowieckiego najpierw wygrały drugiego seta 22:25, a później po niezwykle emocjonującym tie-breaku wygrały 19-21 ostatecznie kończąc rozgrywki na 2 miejscu. Okazało się więc, że MKS Kalisz przegrał jedynie z dwoma najlepszymi zespołami turnieju.

Skład MKS-u Kalisz  na Pre-Zero Grand Prix PLS: Monika Gałkowska (kapitan), Aleksandra Dudek, Emilia Mucha, Sylwia Kucharska, Natalia Gajewska, Oriana Miechowicz, Justyna Łukasik

 

Wyniki na turnieju Pre-Zero Grand Prix w Gdańsku

Czwartek, 29 lipca

MKS Kalisz – LOS Nowy Dwór Mazowiecki 2:1 (25:11, 19:25, 18:16)

 

Piątek, 30 lipca

MKS Kalisz – Grot Budowlani Łódź 2:0 (25:22, 25:14)

 

Sobota, 31 lipca

MKS Kalisz – #VolleyWrocław 0:2 (16:25, 19:25)

MKS Kalisz – LOS Nowy Dwór Mazowiecki 1:2 (25:23, 22:25, 19:21)

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ