Sport

Siatkarki MKS-u Kalisz w ćwierćfinale Pre-Zero Grand Prix!

2021-07-30 20:00:00 Energa MKS Kalisz

Siatkarki MKS-u Kalisz pokonały 2:0 Grot Budowlanych Łódź i są już w ćwierćfinale rozgrywanego w Gdańsku turnieju Pre-Zero Grand Prix. Tym razem najskuteczniejsza w kaliskim zespole była Justyna Łukasik (10 punktów), ale zdobycz punktowa rozkładała się bardzo równomiernie.

fot. Energa MKS Kalisz
fot. Energa MKS Kalisz

Na otwarcie turnieju MKS pokonał po niezwykle emocjonującym meczu LOS Nowy Dwór Mazowiecki 2:1. Mecz drugiej rundy był pierwszym spotkaniem drugiego dnia turnieju, więc chwilę przed rozgrzewką siatkarki śledziły jeszcze mecz Polska - Japonia na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

W kolejnej rundzie czekał już finalista poprzedniej edycji (z tego powodu też rozstawiony), Grot Budowlani Łódź. Początek spotkania był bardzo wyrównany, żaden z zespołów nie potrafił na dłużej objąć przewagi większej niż 1 punkt, a kilkoma sprytnymi zagraniami po naszej stronie popisała się Sylwia Kucharska. Zdobyć przewagę udało się dopiero w środkowej fazie seta, kiedy kaliski zespół wyszedł na prowadzenie 21:18 i doprowadził tę trzypunktową przewagę już do końca, wygrywając pierwszego seta 25:22.

Druga partia rozpoczęła się od dobrej gry Budowlanych. Łodzianki wyszły na niewielkie prowadzenie, ale po przerwie dla trenera Jacka Pasińskiego kaliszanki odrobiły straty i przez kilka najbliższych wymian toczyła się wyrównana gra punkt za punkt. Tym razem przełamanie przyszło jednak szybciej niż w pierwszym secie. Niewielkie prowadzenie MKS-u Kalisz 12:10 po chwili powiększyło się do stanu 19:12. Łodzianki zdecydowanie nie mogły poradzić sobie ze świetną grą naszego zespołu, który równomiernie rozkładał ataki, tak jak zauważyła to już po pierwszym spotkaniu Ewelina Żurowska mówiąc, że "staramy się, żeby każda z nas brała udział w każdej akcji i przede wszystkim dobrze się przy tym bawiła". Takie podejście było widać na boisku, co więcej przynosiło ono bardzo dobre rezultaty. Ostatecznie aż 4 zawodniczki przekroczyły granicę 5 punktów, a najskuteczniejsza była Justyna Łukasik. Sporą różnicę zrobiła również bardzo dobra postawa w polu zagrywki, skąd na stronę Budowlanych powędrowało aż 7 asów. Budowlane nie dały rady nawet częściowo odrobić strat i drugiego seta kaliski zespół wygrał aż 25:14.

O wejście do najlepszej 4 turnieju MKS Kalisz zagra w sobotę o 11:30 z #Volleyem Wrocław, który pokonał ŁKS Commercecon Łódź. Transmisję z meczu przeprowadzi Polsat Sport.

 

MKS Kalisz 2:0 Grot Budowlani Łódź (25:22, 25:14)

MKS Kalisz: Ewelina Żurowska (6), Oriana Miechowicz (1), Justyna Łukasik (10), Monika Gałkowska, Emilia Mucha (6), Aleksandra Dudek (6), Sylwia Kucharska (6), Natalia Gajewska (2)

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ