Sport

Siatkarki Energa MKS-u Kalisz z porażką w pierwszym meczu po kwarantannie

2020-11-22 11:00:00 Energa MKS Kalisz

Niestety powrót po kwarantannie nie był dla siatkarek Energa MKS-u Kalisz łatwy. Po pierwsze, miały za sobą tylko jeden trening w pełnym składzie, po drugie zagrały na trudnym terenie z czwartym zespołem poprzedniego sezonu. Ostatecznie po trzech setach lepsza okazała się DPD Legionovia, jednak zwłaszcza w drugim secie kaliszanki do ostatnich piłek walczyły o zwycięstwo. Za zespołem cały czas ciągnęły się konsekwencje niedawno zakończonej kwarantanny, ponieważ trener Jacek Pasiński ciągle nie mógł skorzystać ze wszystkich zawodniczek.

fot. Energa MKS Kalisz
fot. Energa MKS Kalisz

W pierwszych akcjach meczu gra była dość wyrównana, chociaż minimalnie lepsze były gospodynie. Szansę na wyprowadzenie Energa MKS-u na prowadzenie miała Zuzanna Szperlak, ale nadziała się na blok Julie Oliveiry Souzy. W środkowej fazie seta świetnie w polu serwisowym zaprezentowała się Souza i solidną przewagę zaczęły wypracowywać gospodynie, a zawodniczki z Kalisza ewidentnie ciężko wchodziły w mecz, co mogło być konsekwencją dopiero co zakończonej kwarantanny. Ostatecznie pierwszą partię pewnie wygrały zawodniczki DPD Legionovia Legionowo.

Druga część to znowu wyrównany początek, ale tym razem taki stan rywalizacji utrzymał się zdecydowanie dłużej. W środku partii znowu kilka punktów przewagi wypracował zespół Legionovii, jednak tym razem kaliszanki skutecznie powalczyły o odrobienie strat, a do remisu skutecznym blokiem doprowadziła Magdalena Damaske. Wyrównany stan seta utrzymywał się aż do końcowych piłek, w których niestety lepsze okazały się gospodynie, co też było nietypowe dla dotychczasowej gry kaliskiej drużyny do tej pory bardzo dobrze radzącej sobie w takich sytuacjach.

Na początku trzeciego seta trzypunktową przewagę na fali poprzedniego seta wypracowała Legionovia. Ta przewaga utrzymywała się przez środkową część seta, chociaż kaliszanki raz po raz podejmowały próby odrabiania strat. Ograniczona rotacja, do której zmuszony był trener Jacek Pasiński jednak dała o sobie znać i również trzecia partia padła łupem zespołu z Legionowa, a mecz skutecznym atakiem zakończyła Oliwia Różański.

 

DPD Legionovia Legionowo – Energa MKS Kalisz 3:0

Energa MKS Kalisz: Ewelina Polak (1), Monika Ptak (6), Magdalena Damaske (10), Zuzanna Szperlak (7), Weronika Centka (1), Monika Gałkowska (9), Julia Mazur (libero) oraz Karolina Bednarek (1), Julia Szczurowska (4), Marta Budnik i Patrycja Chrzan (1)

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ