Setki osób przeszły w Drodze Krzyżowej ulicami Kalisza [Dużo zdjęć]

2020-03-01 16:17:00 red

Już po raz 31. odbyła się Kaliska Droga Krzyżowa ulicami miasta. Wierni z różnych parafii zgodnie z tradycją ponieśli 3-metrowy krzyż.

fot. MW
fot. MW

W pierwszą niedzielę wielkiego postu -1 marca, ulicami Kalisza przeszła tradycyjna droga krzyżowa. Wierni wyruszyli na ulice miasta o godzinie 14.00 spod Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego w Kaliszu, czyli kościoła jezuitów przy ulicy Stawiszyńskiej. 

Poszczególne stacje znajdują się przy miejscach bardzo ważnych dla kaliszan i historii Miasta – m.in pod Pomnikiem Adama Asnyka, czy Katedrą św. Mikołaja. W tym roku ze względu na przypadający Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, wierni usłyszeli przykłady bohaterskich i chrześcijańskich zachowań ludzi walczących o niepodległość naszego kraju.

Pierwsza droga krzyżowa przeszła ulicami Kalisza w kwietniu 1990 roku. Jest najstarszą procesją wielkopostną w Polsce.

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ