Seniorzy przemaszerowali ulicami Kalisza. Wzięli udział w pikniku zdrowotnym [dużo zdjęć, wideo]

2022-06-25 20:00:00 BK

Przed Starostwem Powiatowym w Kaliszu odbył się piknik zdrowotny z okazji Aglomeracyjnego Dnia Seniora i Zdrowia. Setki seniorów przeszły ulicami Kalisza spod Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Aglomeracja Kalisko-Ostrowska, Powiat Kaliski, Miasto Kalisz zaprosili seniorów w sobotnie popołudnie na piknik zdrowotny z okazji Aglomeracyjnego Dnia Seniora i Zdrowia. Wydarzenie zaczęło się od przemarszu seniorów ulicami miasta. Zgromadzili się na pl. Bogusławskiego by następnie w towarzystwie orkiestry ruszyć Aleją Wolności, Kazimierzowską, Śródmiejską, Zamkową i pl. św. Józefa by dotrzeć przed Starostwo Powiatowe w Kaliszu.

W korowodzie przeszli przedstawiciele i podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Domu Pomocy Społecznej, Kół Gospodyń Wiejskich, władz miasta, powiatu, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Akademii Kaliskiej a także minister rodziny i polityki społecznej. 

W pikniku udział wzięli również Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, prezydent Kalisza Krystian Kinastowski, włodarze podkaliskich gmin.

Na uczestników czekała część artystyczno-kulturalna. Wysłuchali występów Dziecięcej Orkiestry Dętej z Chocza, zespołu „Tańczące Seniorki" z Ostrowa Wielkopolskiego, zespołu z Liskowa zespołu ,,Błękitne Modraczki" z Dobrzycy. Obejrzeli również Spektakl Podopiecznych Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu.

Wydarzenie zwieńczył koncert zespołu ,,Big Band Po Godzinach".

Piknik przed Starostwem dotyczył przede wszystkim zdrowia i profilaktyki. Akademia Kaliska przygotowała stoiska, przy których można skorzystać z porad lekarskich oraz badań m.in cukru, WZW, czerniaka. Nie zabrakło zajęć Tai-Chi na świeżym powietrzu i atrakcji dla dzieci. Swoje stoiska mieli m.in. Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kaliszu, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, Dom Pomocy Społecznej w Kaliszu, Gmina Chocz, Gmina Blizanów, Ostrów Wielkopolski. Można było podziwiać rękodzieło, obrazy a także spróbować lokalnych przysmaków i wypieków. 

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować