Zdrowie

Senator Janusz Pęcherz przyjął pierwszą dawkę szczepionki na koronawirusa

2021-03-24 10:00:00 red

Były prezydent Kalisza, a obecnie senator Janusz Pęcherz we wtorek przyjął pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 firmy AstraZeneca.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

Senator Janusz Pęcherz o przyjęciu pierwszej dawki szczepionki poinformował na swoim profilu facebookowym. - Wczoraj w kaliskim szpitalu przyjąłem pierwszą dawkę szczepionki AstraZeneca. Szczepienie profesjonalne, bezbolesne i w bardzo przyjaznej atmosferze. Dziś, po 24 godzinach, czuję się w dalszym ciągu dobrze i mam nadzieję, że już tak pozostanie, bo przede mną trzy długie dni obrad plenarnych w Senacie RP. Jeśli już możemy, #SzczepimySię! - napisał Senator. Jak widać na dołączonej fotografii drugą dawkę szczepionki senator ma otrzymać 15 czerwca. 

Wczoraj w Szpital Kalisz przyjąłem pierwszą dawkę szczepionki AstraZeneca. Szczepienie profesjonalne, bezbolesne i w...

Opublikowany przez Janusza Pęcherza Środa, 24 marca 2021

Według rządowych danych do 23 marca wykonano ponad 5 milionów szczepień. Pierwszą dawką zaszczepiono blisko 3,3 miliona osób, a drugą dawką blisko 1,8 miliona osób.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ