Polityka

Senator Janusz Pęcherz: „Nie wierzę, że uda się wykonać Kolej Dużych Prędkości.”

2022-09-13 20:00:00 red

Trasy i warianty przebiegu Kolei Dużych Prędkości przedstawione przez CPK wzbudzają wiele emocji. W Kaliszu mieszkańcy osiedli przez, które przechodzą warianty protestują przeciwko m.in. wyburzaniu ich domów. Do sprawy odniósł się były prezydent Kalisza, a obecnie senator Janusz Pęcherz, który nie wierzy w realizację przedstawianej przez CPK wersji Kolei Dużych Prędkości – Warianty przebiegu KDP są konsultowane, bo spółka bierze duże pieniądze – tłumaczy senator PO.

fot. MW
fot. MW

- Dalej trwają konsultacje. Cała Polska żyje rożnymi wariantami kolei dużych prędkości – mówi senator Janusz Pęcherz. W czasie gdy był prezydentem Kalisza przygotowywano koncepcję tzw. „Y”, który teraz odrzucono - Przez wiele miesięcy zajmowaliśmy się tym wariantem z Ostrowem Wielkopolski m.in. tym gdzie może być przystanek – dodaje.

Teraz CPK przedstawiło cztery koncepcje przebiegu KDP przez Kalisz, wszystkie ingerują w zabudowania. Spokojnie do tematu podchodzi senator Koalicji Obywatelskiej - Widząc co aktualnie robi spółka CPK jeśli chodzi o sam port, a później warianty i jakie kwoty są tam na to przewidziane nie wierzę, że uda się wykonać Kolej Dużych Prędkości – mówi dosadnie Janusz Pęcherz dodając, że sytuacja gospodarcza również nie sprzyja takiej inwestycji.

Według byłego prezydenta Kalisza konsultacje to pozorne ruchy ze strony spółki CPK - Warianty przebiegu KDP są konsultowane, bo spółka bierze duże pieniądze. Ci którzy są w spółce biorą pieniądze. Spółka funkcjonuje więc konsultacje muszą być robione – mówi senator Janusz Pęcherz.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować