Kultura

Scena Studio zaprasza – OvE

2023-03-18 19:00:00 CKiS

„Scena Studio zaprasza” na kolejny koncert z cyklu. Tym razem 14 kwietnia o godzinie 20:00 wystąpi OvE (The Overview Effect). Muzyka zespołu to połączenie afrobeatu, jazzu oraz funku.

Źródło: CKiS
Źródło: CKiS

The Overview Effect – afro-funk z Ostrzeszowa!

OvE (The Overview Effect)  to  zespół, który  tworzą muzycy z Ostrzeszowa i okolic, znani z grania m.in. w formacjach  Vermona Kids,  Let The Boy Decide, Blue Raincoat, Lutownica, Bitu czy  Low-Cut. Energetyczna, dynamiczna, ale nastrojowa mieszanka afrobeatu, jazzu oraz funku. Wiosną 2021 nakładem Fonoradar Records ukazała się pierwsza płyta grupy „Without Territory”. 2022 upłynął zespołowi na trasie koncertowej (m.in. festiwal Great September w Łodzi i Good Vibe Festival w Koszalinie) i nagraniach drugiej płyty. Nowy singiel „Astana”, zapowiada kolejny krążek – „Geography and Geometry”, który ukaże się wiosną 2023.

Fragment recenzji najnowszego singla z portalu muzyka.interia.pl

W zapomnieniu o śniegu, szybko następującej po nim chlapie i wszechobecnym zimnie pomóc może nowy singel OVE, który zapowiada drugą płytę septetu, pt. “Geography and Geometry”. Nikt w tym kraju nie gra tak afrobeatu i funku z jazzowym zacięciem, a “Astana” tylko to potwierdza. Basik hula aż miło, perka i przeszkadzajki pulsują, gitara tnie… A ten synth! A to outro w wykonaniu dęciaków! No i od razu się robi człowiekowi cieplej i przyjemniej.
Ignacy Puśledzki

oveband.bandcamp.com

Bilety: przedsprzedaż - 25 zł (do 13 kwietnia) / sprzedaż (14 kwietnia) - 30 zł Kup bilet»

 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować