Społeczne

Samorządowcy oświadczają, że nie przeprowadzą wyborów prezydenckich 10 maja. Jakie zdanie ma włodarz naszego miasta?

2020-03-31 11:00:00 red

Coraz więcej przedstawicieli samorządów wydaje oświadczenia, że ze względów sanitarnych nie przeprowadzą zaplanowanych na 10 maja wyborów prezydenckich. Jak temat przeprowadzenia wyborów komentuje prezydent Kalisza Krystian Kinastowski?

fot. Calisia.pl
fot. Calisia.pl

Coraz częściej słyszy się o tym, że samorządy alarmują o tym, że ze względu na stan epidemii nie będą w stanie przeprowadzić wyborów prezydenckich 10 maja. W poniedziałek oświadczenie przekazał komisarzowi wyborczemu burmistrz Grabowa nad Prosna Maksymilian Ptak.

- Jako Burmistrz Miasta i Gminy Grabów nad Prosną oświadczam, iż z uwagi na ogłoszenie na obszarze całego kraju stanu epidemii wywołanej koronawirusem oraz obowiązującymi ograniczeniami, nie ma możliwości należytego przygotowania oraz przeprowadzenia zarządzonych na 10 maja 2020 roku wyborów Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

Nie mogę narazić na utratę zdrowia mieszkańców naszej gminy i członków obwodowych komisji wyborczych oraz urzędników, którzy są odpowiedzialni za przeprowadzenie procedury wyborczej – czytamy w oświadczeniu burmistrza Grabowa nad Prosną.

Do prezydentów którzy również nie zamierzają narażać mieszkańców na zakażenie jest prezydent stolicy wielkopolski Jacek Jaśkowiak, który na swoim Twitterze napisał - Zapewniam wszystkich Poznaniaków, że będę wypełniał swoje obowiązki zgodnie ze swoim sumieniem. Nie będę narażał zdrowia i życia mieszkańców organizując wybory, nawet jeżeli czeka mnie za to odpowiedzialność karna.

 

Podczas nagrania wideo na swoim profilu facebookowym prezydent Kalisza Krystian Kinastowski odniósł się do pytania mieszkańców w sprawie planowanych majowych wyborów. Zadeklarował on, że przesłał swoje wątpliwości co do zorganizowania wyborów do komisarza wyborczego. Stwierdził też, że w obecnej sytuacja przeprowadzenie powszechnego głosowania, byłoby wyjątkowo trudne zadaniem, bo jest mało czasu na powołanie członków komisji wyborczych. Według prezydenta jeśli sytuacja związana z koronawirusem się nie poprawi, to rząd przełoży wybory. - Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że te wybory się nie odbędą – mówi prezydent Kalisza - Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie forsował pomysłu przeprowadzenia wyborów w warunkach, w których zagrożone byłoby życie i zdrowie mieszkańców – powiedział w nagraniu prezydent Krystian Kinastowski Kalisza.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ