Wasze artykuły

Sail Calisia - Przez Arktyczny Świat na żaglach - Marek Rajtar

2019-11-14 10:58:49 Piotr Lewandowski

Wydarzenie

Wydarzenie już się odbyło.

Marek Rajtar Kapehornowiec, kapitan jachtowy, organizator i uczestnik wielu żeglarskich podbiegunowych wypraw, w trakcie których eksplorował między innymi Svalbard, Grenlandię, Cieśninę Magellana, Ziemię Ognistą, południowe krańce świata oraz wielokrotnie Arktykę. Założyciel Men of Sea. Za swój rejs dookoła Spitsbergenu otrzymał honorowe wyróżnienie od Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w konkursie REJS ROKU 2017. Organizuje szkolenia żeglarskie, pisze i publikuje. Jest armatorem wyprawowego jachtu Azimuth.

Przez Arktyczny Świat na żaglach

W trakcie swojej prezentacji Marek przedstawi arktyczny świat, w którym się zakochał i jest dla niego drugim domem. Opowie o fascynacji krainami pełnymi lodu oraz zimna, a także o spotkaniach z niezwykłymi dzikimi zwierzętami w ich naturalnym środowisku. O sytuacji w których człowiek zdany jest na łaskę żywiołów oraz takich w których serce niemal staje z wrażenia płynącego z otaczającego świata.

Jak żeglować wśród gór lodowych, jak bardzo można pójść na Północ, jak zyskać przyjaciół na krańcu świata. I czy wystarczy tylko ruszyć, a reszta będzie już z górki? Wszystko to wypełni anegdotami.

Marek Rajtar

Kapehornowiec, kapitan jachtowy, organizator i uczestnik wielu żeglarskich podbiegunowych wypraw, w trakcie których eksplorował między innymi Svalbard, Grenlandię, Cieśninę Magellana, Ziemię Ognistą, południowe krańce świata oraz wielokrotnie Arktykę. Założyciel Men of Sea.

Za swój rejs dookoła Spitsbergenu otrzymał honorowe wyróżnienie od Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w konkursie REJS ROKU 2017.
Organizuje szkolenia żeglarskie, pisze i publikuje. Jest armatorem wyprawowego jachtu Azimuth.

Gdzie i kiedy?

6 grudnia 2019, godzina 19:00 w zaprzyjaźnionej kawiarni Cafe Calisia (Kalisz, Al. Wolności 6), wstęp wolny. Również dostępna będzie transmisja przez internet na profilu Morka.pl - https://www.facebook.com/morka.sailing.school/ Wstęp oczywiście WOLNY!

Organizatorzy

W imieniu organizatorów wszystkich serdecznie zapraszamy!

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ