Społeczne

Są wyniki sekcji 5-miesięcznego chłopca. Co wydarzyło się na osiedlu Widok?

2023-09-19 10:19:54 BK

W sobotę policja otrzymała informację, że na osiedlu Widok w Kaliszu, w nieokreślonych okolicznościach zmarł 5-miesięczny chłopiec. Postępowanie w tej sprawie prowadzi prokuratura. Wiemy już, że rodzice dziecka byli pod wpływem alkoholu. 18 września w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu została przeprowadzone sekcja zwłok. 

zdjęcie ilustracyjne/ BK
zdjęcie ilustracyjne/ BK

- W związku z ujawnieniem w dniu 16 września br. w jednym z lokali mieszkalnych zwłok 5-miesięcznego chłopca, wszczęte zostało przez Prokuraturę Rejonową w Kaliszu postępowanie, w ramach którego wykonany został szereg czynności, m.in. przeprowadzono szczegółowe oględziny z udziałem biegłego medycyny sądowej na miejscu zdarzenia a także zlecono sądowo-lekarską sekcje zwłok - informuje prokurator Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Sekcja została przeprowadzona 18 września w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu. 

- Według wstępnych ustaleń biegła nie stwierdziła jakichkolwiek obrażeń potwierdzających udział osób trzecich. Zlecone zostały dalsze badania histopatologiczne - informuje prokurator Maciej Meler. 

Rodzice dziecka usłyszeli zarzuty prokuratorskie. 

- Prokurator Rejonowy w Kaliszu postawił zarzut dotyczący narażenia na niebezpieczeństwo dwojgu mieszkańcom Kalisza, 43-letniej kobiecie i 43-letniemu mężczyźnie, dotyczącym tego, że w dniu 16 września, będąc osobami, na których ciążył obowiązek opieki nad małoletnim, narazili go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, poprzez to, że będąc w stanie znacznej nietrzeźwości - ponad 2 promile i ponad 1 promil. Osoby te sprawowały opiekę nad małoletnim nie zachowując należytej pieczy i ostrożności co w efekcie uniemożliwiło podjęcie stosownej reakcji na utratę funkcji życiowych przez małoletniego, co w efekcie skutkowało to jego śmiercią.

Przesłuchani w charakterze podejrzanych osoby te przyznały się do stawianych im zarzutów. Zastosowane zostały wobec nich środki o charakterze nie izolacyjnym w postaci dozoru. Prokuratura będzie prowadziła dalsze czynności w tej sprawie. 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Te artykuły mogą cię zainteresować