Polityka

Ryszard Petru z wizytą na kaliskim rynku - "Jestem skłonny podebatować na tematy Polski w Unii Europejskiej"

2023-09-25 10:00:00 red.

23 września do Kalisza na Główny Rynek przyjechał Ryszard Petru, kandydat Trzeciej Drogi do Sejmu z Warszawy. Głównymi tematami konferencji była gospodarka państwa, afera wizowa, Polska w Unii Europejskiej. 

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

- Ekonomista, polityk, człowiek, który podjął wyzwanie i obnaża kłamstwa konfederacji, ale też śledzi i piętnuje absurdy wszystkich innych partii pod względem niespójnej polityki gospodarczej. Dwa dni temu Rzeczpospolita opublikowała artykuł, w którym po analizie planów gospodarczych poszczególnych partii przyznała, że Bezpartyjni mają program, który najbardziej obciąża finanse publiczne. Jeżeli ta amatorska partia chciałaby zrealizować swój program to deficyt państwa zwiększyłby się o 200 mld zł. Niestety ruszyła karuzela populizmu - mówiła Barbara Oliwiecka, kandydatka Trzeciej Drogi w okręgu kalisko-leszczyńskim. - Polska 2050 sprzeciwia się populizmowi i rozdawnictwu. Szanujemy prace Polek i Polaków i chcemy aby ich ciężko zarobione pieniądze były wydawane w sposób uczciwy, przejrzysty i racjonalny. Potrzebujemy silnej gospodarki. Możemy mieć świetne programy edukacyjne i zdrowotne ale do ich realizacji potrzebujemy bezpieczeństwa i silnej gospodarki.

Konferencja Ryszarda Petru w Kalisz. WIDEO

Ryszard Petru zarekomendował Barbarę Oliwiecką, jako kandydatkę do Sejmu. Odniósł się do Konfederacji i obecności Polski w Unii Europejskiej. 

- Hasło silna gospodarka będzie moim hasłem wyborczym w Warszawie, gdzie startuję z list Trzeciej Drogi. Jestem tu po to by wspierać osoby przedsiębiorcze w całej Polsce, startujące z Trzeciej Drogi. Doświadczenie przedsiębiorczyni powoduje, że Babara Oliwiecka, którą popieram, jest osobą, która wie na czym polega realna rzeczywistość gospodarcza Polski. Takie osoby powinny znaleźć się w Sejmie. Mam doświadczenia Sejmowe i wiem, że większość osób, która tam jest, są oderwane od rzeczywistości - mówił Ryszerd Petru. - Oglądałem część konwencji Konfederacji. Występował pan Bosak z bardzo antyunijnym przekazem jednocześnie sugerując, że nikt nie chce z nimi debatować w tych kwestiach. Jestem skłonny podebatować na tematy Polski w Unii Europejskiej. Pan Mentzen ma już dosyć debat ze mną, nazwał mnie stalkerem. Pan Bosak krytykował bardzo Unię Europejską. Pamiętajmy, że Unia będzie się jeszcze bardziej konsolidować niż doprowadzać do tego, że relacje będą słabsze. 

Kandydat Trzeciej Drogi skomentował także kwestię afery wizowej. 

- Afera wizowa może mieć bardzo daleko idące konsekwencje jeśli chodzi o strefę schengen. Komisja Europejska zadała nam 11 pytań, na które polski rząd nie jest w stanie sensownie odpowiedzieć. Pytania są wprost sugerujące, że były tu przemyt i korupcja. Pytania te jednoznacznie sugerują, że Polska nie była w stanie szczelinie pilnować swoich granic. Do Polski zostały sprowadzone osoby, które Unia Europejska podejrzewa o terroryzm. Przestaliśmy być bezpiecznym krajem. Boję się tego, że nie tylko Niemcy wprowadzą kontrolę na granicach ale, że mogą nas wykluczyć na pewien czas ze strefy schengen. 

W konferencji uczestniczyli także kandydaci Trzeciej Drogi z okręgu kalisko-leszczyńskiego Piotr Patalas, Magdalena Spychalska oraz radni Polska 2050 Eskan Darwich i Magdalena Walczak.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować