Kultura

Ruszyły zapisy do tegorocznej edycji "Laboratorium Sztuki 2023/24"

2023-09-20 16:00:00 Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu

W Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu właśnie rozpoczęły się zapisy do tegorocznej edycji warsztatów artystycznych „Laboratorium Sztuki”, czyli cyklicznego projektu edukacyjnego przeznaczonego dla dzieci od lat 9, młodzieży i dorosłych. Zajęcia w ramach „Laboratorium Sztuki” odbywać się będą wg ustalonego planu spotkań, dla zapisanych na nie uczestników a udział w nich jest odpłatny.

Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu
Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu

W tym roku utworzone zostaną cztery grupy wiekowe: grupa dziecięca dla dzieci w wieku od 9 do 13 lat, grupa młodzieżowa dla osób w wieku od 13 do 16 lat, grupa dla dorosłych i grupa, którą nazywamy „40+/-„

Zajęcia w ramach „Laboratorium Sztuki” to 90-minutowe spotkania ze sztuką i artystą w profesjonalnie wyposażonej pracowni, które dają szansę na rozwój, twórczość i dobrą zabawę. Celem warsztatów jest przekazanie wiedzy z zakresu sztuk wizualnych i zaproszenie do wspólnych działań artystycznych. W tym roku szkolnym ponownie rozwiniemy wyobraźnię i kreatywność przez działanie w wielu wymiarach. Będziemy malować, rysować, rzeźbić, fotografować, budować formy przestrzenne i mobilne, tworzyć kolaże, ceramikę, poznamy także wiele ciekawych, twórczych osób.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się we wtorek 26 września, o godz. 17.00 w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu, plac św. Józefa 5 lub prosimy o kontakt telefoniczny z koordynatorką warsztatów i edukatorką Ewą Kopeć (tel. 516 190 221).

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować