Kultura

Ruszyła VII edycja "Jesieni Organowej" w Chełmcach

2022-09-21 14:02:16 Fundacja Inicjatywa dla Opatówka

W dniu 18 września 2022 r. odbył się inauguracyjny koncert VII Międzynarodowego Festiwalu Organowego "Jesień Organowa - Chełmce 2022", którego organizatorami są Fundacja "Inicjatywa dla Opatówka" oraz Sanktuarium Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chełmcach.

Fot. Rafał Saganowski
Fot. Rafał Saganowski
W trakcie niedzielnego koncertu wystąpili: Adam Kowalski (organy), Aleksandra Zamojska (sopran) oraz Juliusz Tkacz (waltornia). Koncert i festiwal otworzyła improwizacja organowa w wykonaniu A. Kowalskiego, głównego organisty znanego sanktuarium w Świętej Lipce. Ponadto w programie znalazły się kompozycje m.in. J. S. Bacha, W. A. Mozarta czy G. F. Haendla. Koncert poprowadził Mateusz Walczak, a zebranych gości przywitał ks. kan. Jerzy Salamon, proboszcz parafii NNMP w Chełmcach. 

Dla najmłodszych melomanów przygotowano koncerty edukacyjne, które odbędą się 26 września o godz. 9:30 i 11:00 w formie hybrydowej - zainteresowane szkoły mogą dojechać do Chełmc lub wziąć udział w lekcji żywej muzyki w formie online. Szczegóły za pośrednictwem mediów społecznościowych Fundacji, a zgłoszenia można wysłać mailowo: fundacja@inicjatywa.opatowek.pl - można zapisać się jeszcze do piątek 23 września!
 
Kolejne koncerty festiwalowe zaplanowano już w październiku. Zapraszamy do udziału w nich w dniach 2, 16 i 30 października o godz. 17:30. Udział we wszystkich wydarzeniach festiwalowych jest bezpłatny.
 
Organizatorami Festiwalu są Fundacja "Inicjatywa dla Opatówka" oraz Sanktuarium Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chełmcach. Projekt dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Fundacji PZU, a koncerty edukacyjne - Powiatu Kaliskiego. Patronat honorowy objął Biskup Kaliski Damian Bryl, a także Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować