Społeczne

Ruszyła Akademia Przyszłości dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaliszu

2019-12-02 13:00:00 BK

9 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 oraz 10 wolontariuszy po raz pierwszy bierze udział w projekcie Akademia Przyszłości, którego celem jest dowartościowanie najmłodszych i dodanie im wiary w siebie. Program ruszył oficjalnie 29 listopada w PWSZ w Kaliszu.

fot. Marta Rajewska
fot. Marta Rajewska

- Akademia Przyszłości powstała po to by dzieci z trudnościami w szkole i niską samooceną zaczęły radzić sobie samodzielnie z przeciwnościami, przełamywały bariery i dążyły do spełniania marzeń. Mali studenci otrzymają prezent na całe życie - wiarę w siebie - mówiła Katarzyna Muszalska, wolontariuszka. - Przez cały rok podczas indywidualnych spotkań opartych o autorską metodologię, pod okiem opiekuna-wolontariusza dziecko pracuje nad budowaniem wiary w siebie, odkrywaniem swoich mocnych stron i prawdziwego potencjału. 

Akademia Przyszłości w Polsce funkcjonuje już od 16 lat. Po raz pierwszy będzie realizowana w Kaliszu. W roku szkolnym 2019/2020 weźmie w nim udział 1900 dzieci.

29 listopada w PWSZ w Kaliszu odbyła się pierwsza historyczna inauguracja Akademii Przyszłości, której liderem została Anna Kozanecka studentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Podczas imprezy dzieci otrzymały indeksy i wyprawki na rozpoczęcie pracy w programie. W inauguracji wzięło udział dziewięcioro dzieci i ich wolontariusze, koordynatorki szkolne, goście z Poznania oraz Kalisza. W oficjalnym rozpoczęciu projektu uczestniczyli przedstawiciele Wiosny, Piotr Kościelny - zastępca kanclerza kaliskiej PWSZ i Dariusz Grodziński, dyrektor CkiS w Kaliszu.

- Jestem bardzo dumna z pracy całego naszego zespołu, przede wszystkim ogromne ukłony w kierunku moich wolontariuszek oraz Pań Koordynatorek za wkład dużej ilości serca oraz zaangażowania. Już niedługo do tego wspaniałego grona dołączą kolejni tutorzy i ich podopieczni. Cel na Kalisz w tym roku to było sześcioro dzieci oraz sześcioro opiekunów. Ogromnie się cieszę, że udało się tą liczbę zwiększyć a już niedługo nasze kolegium zostanie nawet więcej niż podwojone - mówi Anna Kozanecka Liderka Kaliskiego Kolegium Akademii Przyszłości.

Akcji nie byłoby, gdyby nie darczyńcy. Jeden indeks dla dziecka na całą edycję projektu to koszt 1000 zł.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
Awaria sieci wodociągowej ul Nowy Świat od Czaszkowskiej do budynku dawnego Pogotowia. Przewidywana naprawa do póżnych godzin nocnych