Społeczne

Ruszyła Akademia Przyszłości dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaliszu

2019-12-02 13:00:00 BK

9 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 oraz 10 wolontariuszy po raz pierwszy bierze udział w projekcie Akademia Przyszłości, którego celem jest dowartościowanie najmłodszych i dodanie im wiary w siebie. Program ruszył oficjalnie 29 listopada w PWSZ w Kaliszu.

fot. Marta Rajewska
fot. Marta Rajewska

- Akademia Przyszłości powstała po to by dzieci z trudnościami w szkole i niską samooceną zaczęły radzić sobie samodzielnie z przeciwnościami, przełamywały bariery i dążyły do spełniania marzeń. Mali studenci otrzymają prezent na całe życie - wiarę w siebie - mówiła Katarzyna Muszalska, wolontariuszka. - Przez cały rok podczas indywidualnych spotkań opartych o autorską metodologię, pod okiem opiekuna-wolontariusza dziecko pracuje nad budowaniem wiary w siebie, odkrywaniem swoich mocnych stron i prawdziwego potencjału. 

Akademia Przyszłości w Polsce funkcjonuje już od 16 lat. Po raz pierwszy będzie realizowana w Kaliszu. W roku szkolnym 2019/2020 weźmie w nim udział 1900 dzieci.

29 listopada w PWSZ w Kaliszu odbyła się pierwsza historyczna inauguracja Akademii Przyszłości, której liderem została Anna Kozanecka studentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Podczas imprezy dzieci otrzymały indeksy i wyprawki na rozpoczęcie pracy w programie. W inauguracji wzięło udział dziewięcioro dzieci i ich wolontariusze, koordynatorki szkolne, goście z Poznania oraz Kalisza. W oficjalnym rozpoczęciu projektu uczestniczyli przedstawiciele Wiosny, Piotr Kościelny - zastępca kanclerza kaliskiej PWSZ i Dariusz Grodziński, dyrektor CkiS w Kaliszu.

- Jestem bardzo dumna z pracy całego naszego zespołu, przede wszystkim ogromne ukłony w kierunku moich wolontariuszek oraz Pań Koordynatorek za wkład dużej ilości serca oraz zaangażowania. Już niedługo do tego wspaniałego grona dołączą kolejni tutorzy i ich podopieczni. Cel na Kalisz w tym roku to było sześcioro dzieci oraz sześcioro opiekunów. Ogromnie się cieszę, że udało się tą liczbę zwiększyć a już niedługo nasze kolegium zostanie nawet więcej niż podwojone - mówi Anna Kozanecka Liderka Kaliskiego Kolegium Akademii Przyszłości.

Akcji nie byłoby, gdyby nie darczyńcy. Jeden indeks dla dziecka na całą edycję projektu to koszt 1000 zł.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ