Ruszył pierwszy egzamin ósmoklasisty. Powodzenia!

2019-04-15 09:00:00 BK

W poniedziałek ruszył pierwszy w egzamin ósmoklasisty, który potrwa przez 3 dni. W całej Polsce przystąpiło do niego 377 tys. uczniów. W Kaliszu jest to ponad tysiąc uczniów, z 23 szkół. Zmierzą się z językiem polskim, matematyką oraz językiem obcym. Egzaminy przebiegają zgodnie z planem i bez żadnych zakłóceń.

zdjęcie ilustracyjne/BK
zdjęcie ilustracyjne/BK

O godzinie 9 rozpoczął się egzamin z języka polskiego. Potrwa 120 minut. We wtorek odbędzie się egzamin z matematyki, który potrwa 100 minut (może być wydłużony do 150 minut).

W środę odbędzie egzamin z języka obcego. Potrwa on 90 minut (może być wydłużony do 135 minut). Największa grupa ósmoklasistów (94,98 proc.) zadeklarowała przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego. Drugim najczęściej wybieranym językiem jest język niemiecki. Do egzaminu z tego języka przystąpi 4,54 proc. uczniów VIII klasy szkoły podstawowej. Do egzaminu z pozostałych języków obcych (tj. francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego i włoskiego) przystąpi łącznie 0,48 proc. ósmoklasistów.

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie będzie mógł przystąpić do egzaminu w poniedziałek, wtorek i w środę, to będzie go pisał w drugim terminie – 3, 4 i 5 czerwca.

Wynik egzaminu uczniowie poznają 14 czerwca. Wpływa on na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej. Zaświadczenia o wynikach wraz ze świadectwem szkolnym otrzymają w dniu zakończenia roku szkolnego, czyli 21 czerwca.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ