Kultura

Ruszył nabór wniosków do drugiej edycji programu „Kultura w drodze”.

2021-04-10 14:00:00 red za WKST

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego zaprasza artystów i animatorów kultury do wzięcia udziału w naborze wniosków drugiej edycji programu „Kultura w drodze”. Na realizację najciekawszych pomysłów proponuje wsparcie finansowe.

Fot. Wieża Ciśnień/Na zdjęciu warsztaty rodzinne z rzeźby przeprowadzone w 2019 roku w Ośrodku Kultury Plastycznej Wieża Ciśnień im. Bogdana Jareckiego w Kaliszu
Fot. Wieża Ciśnień/Na zdjęciu warsztaty rodzinne z rzeźby przeprowadzone w 2019 roku w Ośrodku Kultury Plastycznej Wieża Ciśnień im. Bogdana Jareckiego w Kaliszu

To już druga edycja tego przedsięwzięcia, które jak podaje Departament Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu w pierwszym wydaniu cieszyło się popularnością, mimo pandemii koronawirusa. W efekcie, realizacji doczekało się niemal 40 projektów w całej Wielkopolsce: warsztatów, koncertów, spektakli dla dzieci, młodzieży, dorosłych, w tym również seniorów.

Program „Kultura w drodze” jest skierowany do artystów i animatorów kultury, twórców indywidulanych lub działających w zespołach, którzy nawiążą współpracę z lokalnymi instytucjami i organizacjami kulturalnymi. Wydarzenia kulturalne mają bowiem odbywać się w miejscu zamieszkania odbiorców, co umożliwi wzięcie udziału bez konieczności przemieszczania się.

Na realizację Programu Samorząd Województwa Wielkopolskiego przeznacza 300 tysięcy złotych brutto, a poszczególni uczestnicy będą mogli otrzymać wsparcie maksymalnie do 10 tysięcy złotych.

Zasady programu: https://kultura upodtsaw.pl/kultura-wyrusza-w-droge-2/

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ