Kultura

Rusza IX Ogólnopolski Festiwal Poetycki im.Wandy Karczewskiej

2019-11-08 09:00:00 WKST

Ogólnopolski Festiwal Poetycki im. Wandy Karczewskiej już za chwilę rozpoczyna się w naszym mieście. Organizator, Stowarzyszenie Promocji Sztuki Łyżka Mleka, zaprasza m.in. na: wernisaż wystawy prac uczestników warsztatów One Day in Calisia, spektakle teatralne, koncerty muzyczne, spotkania z poetami, publicystami, krytykami literatury, a także podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego na Ekfrazę do wybranej pracy Tadeusza Kulisiewicza.

IX Ogólnopolski Festiwal Poetycki
IX Ogólnopolski Festiwal Poetycki

„W dniach 8-10 listopada 2019 r. w Centrum Kultury i Sztuki czeka Was kilkadziesiąt godzin bliskich spotkań z literaturą, muzyką, fotografią, obrazem, teatrem. Rozmowy z twórcami, koncerty, wystawy, Turniej Jednego Wiersza, rozstrzygnięcie konkursów, podsumowanie sezonu, kilka premier, kilka wspomnień, a do tego genius loci CKiS i Duch Opiekuńczy Patronki Festiwalu” ˗ tak Łyżka Mleka zachęca do udziału w jego dziewiątej odsłonie.

Każda edycja to również okazja do prezentacji własnej twórczości ˗ czyli udział w Turnieju Jednego Wiersza. Nagrodą jest m.in. unikatowa statuetka, co roku na nowo projektowana i wykonywana przez Włodzimierza Ćwira, kaliskiego rzeźbiarza.

W Roku Tadeusza Kulisiewicza stowarzyszenie zorganizowało również w ramach festiwalu Ogólnopolski Konkurs Poetycki na Ekfrazę do wybranej pracy Tadeusza Kulisiewicza. Jego podsumowanie i wręczenie nagród odbędzie się 9 listopada br. o godz. 15 w Sali Studio Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.

Szczegółowy program festiwalu jest dostępny na: http://www.lyzkamleka.poezja-art.eu, https://www.facebook.com/LyzkaMleka.

Projekt jest zrealizowany przy udziale środków finansowych budżetu Miasta Kalisza w ramach mecenatu nad kulturą i Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

 

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ