Rozwój gospodarki wodno-ściekowej na terenie miejscowości Zbiersk

2023-02-08 16:30:00 Gmina i Miasto Stawiszyn

2 lutego 2023r. roku w siedzibie Urzędu Gminy i Miasta w Stawiszynie została podpisana umowa na realizację inwestycji pn: „Rozwój gospodarki wodno-ściekowej na terenie miejscowości Zbiersk w Gminie i Mieście Stawiszyn”.

Gmina i Miasto Stawiszyn
Gmina i Miasto Stawiszyn
Umowa podpisana została pomiędzy Burmistrzem Stawiszyna Grzegorzem Kaczmarkiem, w obecności Skarbnika Gminy i Miasta Stawiszyn Anny Manikowskiej, Przewodniczącej Rady Miejskiej w Stawiszynie Barbary Włodarczyk oraz Prezesa Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Stawiszynie a Wykonawcą inwestycji firmą Rosmosis – Wawrzyniak Group Sp. z o.o. Sp. K.
 
Zakres przedmiotowego zadania obejmuje gruntowną przebudowę Stacji Uzdatniania Wody w Zbiersku oraz wykonanie w formule „zaprojektuj i wybuduj” zbiornika retencyjnego na wody deszczowe o pojemności 200 m3. Wartość realizowanych prac wyniesie łącznie 5 099 757,33zł brutto.
 
Na zadanie Gmina i Miasta Stawiszyn otrzymała wnioskowaną kwotę dofinansowania w wysokości 4 587 418 zł.
Środki przyznano Gminie w ramach operacji typu „Gospodarka wodno-ściekowa” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na zadanie „Rozwój gospodarki wodno-ściekowej na terenie miejscowości Zbiersk w Gminie i Mieście Stawiszyn”.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować