Rozpoczyna się "Wielka Pikieta pod MEN". Wśród protestujących nauczyciele z Kalisza [na żywo]

2019-04-23 11:00:00 red

Nauczyciele z całej Polski o godz. 11.00 rozpoczęli protest przed siedzibą Ministerstwa Edukacji Narodowej. Do stolicy pojechali także nauczyciele z Kalisza. Dziś też Związek Nauczycielstwa Polskiego zdecyduje o przyszłości prowadzonego od 8 kwietnia strajku.

źródło: fb/pokój nauczycielski
źródło: fb/pokój nauczycielski

Do Warszawy pojechało kilkudziesięciu nauczycieli m.in. z II LO, ZSE, ZST-E i kilku szkół podstawowych z Kalisza i powiatu kaliskiego.


Od godz. 11.00 pod budynkiem Ministerstwa Edukacji Narodowej trwa „Wielka Pikieta”. Nauczyciele domagają się przede wszystkim podwyżek. Nie zgadzają się z propozycjami rządu, które wcześniej zaakceptowała oświatowa Solidarność.


Według informacji ZNP o godz. 13.00 zbierze się prezydium Rady Dialogu Społecznego, będzie to część robocza. O godz. 15.00 rozpocznie się część oficjalna RDS z udziałem strony rządowej i pracodawców.

Następnie, po posiedzeniu RDS, zbierze się w siedzibie ZNP Prezydium ZG ZNP . Podczas tego spotkania prezydium związku zdecyduje o dalszym losie protestu. Według Sławomira Broniarza pojawiają się dwie główne koncepcje: kontynuowanie strajku w obecnej formule albo zawieszenie go do 2 września.

Na 26 kwietnia o godz. 12.00 na Stadionie Narodowym zaplanowany jest edukacyjny „Okrągły stół” podczas którego mają być poruszone cztery zagadnienia – uczniowie, nauczyciele, jakość edukacji oraz nowoczesna szkoła.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ