Społeczne

Różowy październik - Drzwi otwarte w Kaliskim Klubie Amazonek

2021-10-07 08:00:00 red. za KPM

Październik to miesiąc świadomości raka piersi. Kaliski Klub Amazonki zaprasza na Drzwi Otwarte. Najbliższe spotkanie odbędzie się 13 października od godz. 11.00 do 17.00. Jednocześnie przypominamy, że Miasto Kalisz realizuje program wczesnego wykrywania chorób piersi u kobiet.

KPM
KPM

Październik to miesiąc świadomości raka piersi. Kaliski Klub Amazonki zaprasza na Drzwi Otwarte. Najbliższe spotkanie odbędzie się 13 października od godz. 11.00 do 17.00. Jednocześnie przypominamy, że Miasto Kalisz realizuje program wczesnego wykrywania chorób piersi u kobiet. Polega on na bezpłatnym wykonaniu badań mammograficznych. Szczegóły na plakacie.

Październik to miesiąc świadomości raka piersi. 25% chorób nowotworowych u kobiet to właśnie rak piersi. Aby zwiększyć świadomość zagrożenia i wiedzę na temat tej choroby Klub zaprasza na Drzwi Otwarte 13 października od 11.00-17.00 oraz 20 i 27 października w godz. 11.00-13.00. Klub ma siedzibę przy ul. Staszica 28 A.

- Podczas spotkań nauczymy samobadania piersi, udzielimy odpowiedzi na nurtujące pytania. Chętnie podzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem. Udostępnimy również wydawnictwa związane z wczesnym wykrywaniem i leczeniem raka piersi. Ponieważ niezwykle ważna jest świadomość własnego ciała podczas wykrywania zmian, rozpoczęłyśmy cykl spotkań edukacyjnych dla młodzieży szkolnej pod hasłem „Nie bądź wspak, tak jak rak, bądź do przodu już za młodu - informuje Renata Banasiak, prezeska Klubu Amazonki.

Jednocześnie przypominamy, że Miasto Kalisz realizuje program wczesnego wykrywania chorób piersi u kobiet. Polega on na bezpłatnym wykonaniu badań mammograficznych. Szczegóły na plakacie.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ