Rozbudowa UAM idzie pełną parą

2012-08-06 14:15:37 Bartek

Trwają intensywne prace przy rozbudowie Wydziału Pedagogiczno – Artystycznego UAM. W sąsiedztwie nowoczesnej sali koncertowej i największej w regionie biblioteki naukowej powstaje kolejny, okazały budynek projektu poznańskiego architekta Jacka Bułata.

Bartek
Bartek
Obiekt buduje firma Novum Management, która wygrała przetarg. Kompleks będzie w tej samej formie architektonicznej, co pierwsza część uniwersyteckiej siedziby nad Prosną. Będą w nim mieścić się przede wszystkim sale wykładowe, pracownie oraz pomieszczenia dla wykładowców Zakładu Edukacji Muzycznej, Zakładu Projektowania Ubiorów i Stylistyki Mody, Ochrony Dziedzictwa Kulturowego i Komunikacji Międzykulturowej oraz Zakładu Filologii Angielskiej.
Drugi etap rozbudowy wydziału bez wyposażenia będzie kosztować niespełna 17 mln złotych. Pieniądze na rozbudowę pochodzą z budżetu państwa. Uczelnia czekała na nie aż trzy lata.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować