Rozbili gang narkotykowy

2013-09-19 18:28:00 HB

8-osobową grupę zajmującą się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków oraz profesjonalną uprawą konopi indyjskich zatrzymali kaliscy policjanci. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego od dłuższego czasu rozpracowywali to środowisko. Zatrzymanym mężczyznom grozi do 12 lat więzienia.

fot. KMP Kalisz
fot. KMP Kalisz

W ręce policjantów trafiło 8 osób w wieku od 24 do 28 lat. Funkcjonariusze prowadzili od dawna ich obserwację. We wtorek, rano przeprowadzono zakrojone na szeroką skalę działania.

- Policjanci weszli równocześnie do kilku mieszkań na terenie Kalisza oraz Nowych Skalmierzyc. Ustalenia kaliskich policjantów okazały się trafne. Zostało zatrzymanych 8 osób. Funkcjonariusze zabezpieczyli także ponad 100 gram różnego rodzaju środków odurzających oraz ponad 450 sztuk nasion konopi – poinformowała Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik kaliskiej policji.

W jednym z domów znaleziono również plantację konopi indyjskich w doniczkach – zabezpieczono 25 krzaków. O tym, że była to profesjonalna uprawa, świadczy duża dbałość o rośliny. Dogrzewano je za pomocą specjalnych lamp i podlewano nawozami.

W środę prokurator przedstawił siedmiu zatrzymanym zarzut popełnienia przestępstwa polegającego na uczestniczeniu w obrocie znaczną ilością środków odurzających i psychotropowych. Wobec wszystkich podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Cztery osoby decyzją prokuratora otrzymały również poręczenie majątkowe w wysokości od 2000 do 20000 tysięcy złotych.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować