Społeczne

Rower Miejski od maja i z 15 stacjami? Taki plan ma Miasto!

2021-04-06 13:06:43 red

ZDM poinformował o unieważnieniu przetargu na uruchomienie roweru miejskiego ponieważ jedyna oferta, która wypłynęła przewyższała kwotę przeznaczoną na to zadanie. Analizując koszty oraz wykorzystanie systemu roweru miejskiego w 2020 roku, postanowiono że nowy przetarg będzie zakładał postawienie zaledwie 15 stacji w całym mieście. Zmniejszy się także liczba przeznaczonych do użytkowania rowerów.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

Na początku roku Miasto ogłosiło przetarg na „Świadczenie usługi polegającej na uruchomieniu, zarządzaniu i kompleksowej eksploatacji systemu roweru miejskiego w Kaliszu w latach 2021-2023” - pisaliśmy o tym TUTAJ.

- Postępowanie przetargowe, obejmujące uruchomienie, zarządzanie i eksploatację systemu roweru miejskiego w Kaliszu na lata 2021-2023 zostało unieważnione, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższała kwotę, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia – informuje Katarzyna Ciupek rzecznik Urzędu Miasta w Kaliszu

Jak informuje Krzysztof Gałka dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Kaliszu wykorzystanie roweru miejskiego w 2020 roku było o ponad połowę mniejsze niż w 2019 roku – głównym powodem spadku zainteresowania rowerami były wprowadzone obostrzenia związane z pandemią – W wyniku rozmów z prezydentem, mając na celu racjonalne gospodarowanie środkami doszliśmy do wniosku, że ograniczymy liczbę stacji rowerowych od 15. Oczywiście rowerów też będzie mniej – mówi Krzysztof Gałka.

Kiedy miałyby ruszyć rower miejski? - Jeśli uda się wyłonić wykonawcę, to planuje się udostępnienie rowerów miejskich jeszcze w maju 2021 roku – dodaje rzecznik kaliskiego ratusza. Według dyrektora Krzysztofa Gałki najbardziej prawdopodobnym terminem uruchomienia systemu jest 15 maja.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ