Romantyczny koncert

2011-02-21 09:31:40 Aga

Niezwykle nastrojowy klimat towarzyszył Koncertowi Walentynkowemu, który odbył się w miniony piątek w Kaliszu. Na kaliskiej scenie, wraz z Filharmonią Kaliską wystąpili wokaliści: Ewa Uryga, Brian Fentress oraz dyrygent Krzesimir Dębski.

Aga
Aga
Wokaliści w towarzystwie kaliskich muzyków oraz gościnnie występujących: Piotra Wrombla, Dariusza Ziółka oraz Grzegorza Poliszaka śpiewali znane, romantyczne utwory takie jak „Run to you” Whitney Houston, „What a wonderful world” Louisa Armstronga i in.
Salę Koncertową Filharmonii Kaliskiej wypełnił niezwykły nastrój, który tworzyły romantyczne utwory, piękne głosy śpiewających i nastrojowa gra muzyków pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego.
Ewa Uryga, podobnie jak Brian Fentress gościła w Kaliszu już po raz kolejny. Około trzy lata temu wystąpiła także z muzykami Filharmonii Kaliskiej, jakiś czas temu mogliśmy ją podziwiać podczas Meczu Gwiazd, Brian Fentress z kolei prowadził warsztaty gospelowe towarzyszące kaliskiemu Sacrosongowi 2009.
Ewa Uryga należy do elity polskich wokalistek. Koncertowała jako solistka z orkiestrą Jerzego Miliana, z zespołem Young Power, Kukla Band, Big Warsaw, Band i zespołem Amenbend Andrzeja Cudzicha a także Spirituals Singers Band i amerykańskim chórem The Jackson Singers.
Oprócz pięciu autorskich płyt m.in.: „The colours of soul”, „Running for my life”, „Ballads for Ella”, brała udział w realizacjach dwunastu innych autorów m.in. Lory Szafran, Anny Marii Jopek, Mieczysława Szcześniaka i in.
Jest laureatką wielu ogólnopolskich festiwali m.in. „Opole 80”, II nagrody na XVII Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu i in.
Ostatnie projekty: „Love songs” i „I’ll trust You Lord” zaaranżowane na sekcję jazzową i orkiestrę zaowocowały współpracą z teatrami i filharmoniami na terenie całej Polski.
Brian Fentress – muzyk, dyrygent, solista, producent płyt, którego znakiem rozpoznawczym jest żywiołowość oraz wielka duchowa wrażliwość. Pochodzi z Detroit (USA), gdzie od wczesnego dzieciństwa śpiewał muzykę gospel oraz ukończył studia z dyplomem z muzyki klasycznej. Od 2005 roku prowadzi warsztaty muzyki gospel w całej Polsce a także w Danii, Holandii oraz Czechach.
Obecnie Brian mieszka w Poznaniu, gdzie wyprodukował dwie płyty poznańskiego chóru gospel. Chętnie współpracuje z polskimi artystami, towarzysząc im na koncertach.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ