Wasze artykuły

Rolkarze i cykliści przejechali ulicami miasta! [zdjęcia, wideo]

2019-06-30 08:00:00 BK

Sezon na rolki i rowery ruszył w pełni. Po raz kolejny Stowarzyszenie Rolki Kalisz zmotywowało mieszkańców by wspólnie przejechać ulicami Kalisza! Kilkadziesiąt aktywnych kaliszan spędziło sobotni wieczór w ruchu.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Drugi już w tym sezonie “NightSkating Kalisz” odbyło się 29 czerwca. Wszyscy chętni zaopatrzeni w rolki, rowery, odblaski i kamizelki wyruszyli o godzinie 20:00 spod Decathlonu przy ul. Poznańskiej. W asyście policji i z towarzyszeniem dobrej muzyki przejechali 10 km ustaloną trasą:

Parking Decathlon → Stańczukowskiego →Dobrzecka → Prymasa Stefana Wyszyńskiego → Stanisława Wojciechowskiego → Armii Krajowej → Skłodowskiej-Curie → Al. Wojska Polskiego → Wrocławska → Górnośląska → Harcerska → Poznańska → Parking Decathlon

NightSkating Kalisz #2/2019, to wieczorny przejazd ulicami Kalisza, umożliwiający spojrzenie na miasto z innej perspektywy. Jest znakomitą szansą na to, by na chwilę oderwać się od codziennych zajęć i wspólnie czerpać radość z tej formy rekreacji.

Tempo przejazdu dostosowane do możliwości uczestników, jednak wymagana jest umiejętność swobodnej jazdy na rolkach i bezpiecznego wykonywania manewrów takich jak skręcanie i hamowanie.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować