Wasze artykuły

Rolkarze i cykliści przejechali ulicami miasta! [zdjęcia, wideo]

2019-06-30 08:00:00 BK

Sezon na rolki i rowery ruszył w pełni. Po raz kolejny Stowarzyszenie Rolki Kalisz zmotywowało mieszkańców by wspólnie przejechać ulicami Kalisza! Kilkadziesiąt aktywnych kaliszan spędziło sobotni wieczór w ruchu.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Drugi już w tym sezonie “NightSkating Kalisz” odbyło się 29 czerwca. Wszyscy chętni zaopatrzeni w rolki, rowery, odblaski i kamizelki wyruszyli o godzinie 20:00 spod Decathlonu przy ul. Poznańskiej. W asyście policji i z towarzyszeniem dobrej muzyki przejechali 10 km ustaloną trasą:

Parking Decathlon → Stańczukowskiego →Dobrzecka → Prymasa Stefana Wyszyńskiego → Stanisława Wojciechowskiego → Armii Krajowej → Skłodowskiej-Curie → Al. Wojska Polskiego → Wrocławska → Górnośląska → Harcerska → Poznańska → Parking Decathlon

NightSkating Kalisz #2/2019, to wieczorny przejazd ulicami Kalisza, umożliwiający spojrzenie na miasto z innej perspektywy. Jest znakomitą szansą na to, by na chwilę oderwać się od codziennych zajęć i wspólnie czerpać radość z tej formy rekreacji.

Tempo przejazdu dostosowane do możliwości uczestników, jednak wymagana jest umiejętność swobodnej jazdy na rolkach i bezpiecznego wykonywania manewrów takich jak skręcanie i hamowanie.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ