Kultura

Rok Fibigerów w Kaliszu będzie trwał... dwa lata

2020-07-08 14:30:00 red za WKST

Wiceprezydent Grzegorz Kulawinek zatwierdził program obchodów Roku Rodziny Fibigerów 2020/2021. Ze względu na pandemię koronawirusa zaplanowane wydarzenia będą rozłożone na dwa lata.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

W tworzenie i realizację Roku Rodziny Fibigerów włączyli się bardzo aktywnie przedstawiciele rodziny Fibigerów, mieszkańcy naszego miasta, byli pracownicy Fabryki Fortepianów i Pianin Calisia, Parafia Ewangelicko-Augsburska w Kaliszu, swoje propozycje zgłosiły także miejskie placówki kulturalne. Wszystkie imprezy będą odbywać się pod wspólnym logo, którego autorem jest Daniel Szwed, grafik z Poznania.

Wprawdzie z powodu pandemii wiele imprez musiało zostać odwołanych bądź przełożonych na 2021 rok, to zapowiada się bardzo interesujące wydarzenie kulturalne, z różnorodną ofertą dla kaliszan i gości, m.in. koncerty muzyczne, wydawnictwa, wystawy, konkursy plastyczne, wykłady.

Uroczysta inauguracja jest zaplanowana na 5 września w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego. Na zabytkowym fortepianie Arnold Fibiger zagra Zbigniew Raubo, związany z Kaliszem polski pianista i pedagog. Na przełomie listopada i grudnia przyszłego roku odbędzie się koncert wieńczący Rok Rodziny Fibigerów. Z Filharmonią Kaliską wystąpi jeden z laureatów Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego. Powstanie też mural, którego tematyka będzie nawiązywać do działalności tej rodziny w Kaliszu i tradycji muzycznych naszego miasta.

Program Roku Rodziny Fibigerów 2020/2021 – TUTAJ.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ