Kultura

Rodzinny Weekend na Zawodziu. Co będzie się działo?

2021-07-22 16:00:00 MOZK

Weekendy Rodzinne – zajęcia, warsztaty poświęcone rozmaitym zagadnieniom związanym przede wszystkim z epoką średniowiecza przeznaczone dla szerokiego kręgu odbiorców. Podczas tych zajęć turyści mogą spróbować swoich sił w rzemiosłach i umiejętnościach ludzi żyjących w wiekach średnich w myśl przysłowia, ze nie święci garnki lepią. Warsztaty odbywają się przez całe wakacje (lipiec, sierpień) w sobotę i niedzielę od godziny 14 do 17.

zdjęcie ilustracyjne BK
zdjęcie ilustracyjne BK

24 lipca "Nie taki las straszny"

O bezpieczeństwie w Lesie z Nadleśnictwem Kalisz

25 lipca "Na kartach bestiariuszy" 

Przegląd zwierząt, bestii i potworów z dawnym skrybą

31 – 1 sierpnia "Łaskawe ziele" – czyli o ziołach i ukrytej w nich mocy

Uczestnikom zostaną zaprezentowane zioła wykorzystywane w średniowieczu. Dowiedzą się także o właściwościach magicznych i leczniczych ziół. Podczas zajęć odpowiemy na pytanie jakie były zasady zbioru ziół i w jaki sposób sporządzano nalewki, napary czy trucizny.

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ