Kultura

Robert Kuciński wygrał konkurs na dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka

2020-01-17 12:26:05 red

W czwartek, 16 stycznia zakończyło się postępowanie konkursowe mające na celu wyłonienie kandydata na stanowisko dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu. Rekomendację komisji konkursowej uzyskał Robert Kuciński. Jego kandydatura przedstawiona zostanie Prezydentowi Miasta Kalisza.

fot. MW
fot. MW

Komisja konkursowa działała w składzie: Grzegorz Kulawinek, Wiceprezydent Miasta Kalisza – przewodniczący komisji; Grażyna Dziedziak, naczelnik Wydziału Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki; Stefan Kłobucki, Sekretarz Miasta Kalisza; Renata Karpińska, naczelnik Wydziału Książki i Animacji Kultury w Departamencie Mecenatu Państwa MKiDN; Małgorzata Kurek, główny specjalista w Departamencie Mecenatu Państwa MKiDN; Arkadiusz Błaszczyk, kierownik Biblioteki Głównej MBP; Jerzy Rajewicz, specjalista ds. obsługi urządzeń komputerowych MBP; Ewelina Derucka, członek zarządu okręgu w Poznaniu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku oraz Aneta Lipińska, przewodnicząca zarządu oddziału w Kaliszu SBP, kierownik filii nr 7 MBP w Kaliszu.

Do konkursu na kandydata na dyrektora MBP przystąpiły cztery osoby (wg kolejności zgłoszeń): Michał Lewandowski, Robert Kuciński, Arkadiusz Pacholski i Michał Pućka.

- Postępowanie konkursowe przeprowadzono w dwóch etapach. Podczas pierwszego posiedzenia, które odbyło się 20 grudnia 2019 r., nastąpiło otwarcie kopert. Komisja zapoznała się z ofertami kandydatów. Wówczas również dokonano oceny złożonych ofert pod względem spełnienia przez uczestników postępowania formalnych kryteriów określonych w ogłoszeniu konkursowym, sprawdzono kompletność złożonych dokumentów, a także zakwalifikowano kandydatów do drugiego etapu konkursu. Michał Lewandowski, Robert Kuciński i Arkadiusz Pacholski zostali zakwalifikowani do udziału w dalszym postępowaniu, natomiast czwarty kandydat Michał Pućka, wobec wątpliwości, uzyskał kwalifikację uwarunkowaną dostarczeniem dokumentów poświadczających doświadczenie w pracy – podaje wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

Drugi etap, kończący postępowanie, rozpoczął się od weryfikacji materiału uzupełniającego, przedłożonego przez Michała Pućka. Po jego analizie oraz dyskusji, komisja konkursowa uznała go za niewystarczający i w głosowaniu jawnym jednomyślnie postanowiła, że nie zakwalifikuje kandydata do drugiego etapu.

- Następnie odbyły się spotkania z pozostałymi osobami. Każda z nich, została poproszona o autoprezentację oraz przedstawienie autorskiej koncepcji organizacyjno-finansowej i proponowanego programu działalności biblioteki. Przeprowadzono również rozmowy dotyczące spraw ogólnych, w szczególności: znajomości branżowych przepisów, uwarunkowań środowiskowych, wizji działania MBP w przestrzeni społeczno-kulturalnej miasta, gospodarki finansowej instytucji kultury, w tym możliwości aplikowania o środki zewnętrzne, jak i indywidualnych programów przedstawionych w ofercie konkursowej. Kandydatów oceniano wg jednakowych kryteriów, określonych w „Indywidualnej karcie kandydata”. Na podstawie punktacji, a także po dyskusji, w głosowaniu jawnym zdecydowano o zarekomendowaniu Prezydentowi Miasta Kalisza kandydatury Roberta Kucińskiego, który uzyskał najwyższą liczbę punktów – 46 - podaje wiceprezydent Kulawinek.

Kolejni uczestnicy postępowania otrzymali odpowiednio: Michał Lewandowski - 32 pkt, natomiast Arkadiusz Pacholski - 22 pkt.

Robert Kuciński - absolwent I LO im. A. Asnyka w Kaliszu, Państwowego Studium Kulturalno-Oświatowego o specjalności teatralnej oraz filologii polskiej na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Redaktor, producent, prezenter, reżyser dokumentów i filmów reklamowych, publicysta kulturalny, kierownik redakcji społeczno-kulturalnej Radia Centrum w latach 1994-1998, prezenter i reporter Radia Centrum do 2007 roku. W maju 2019 roku otrzymał tytuł „Honorowy Przyjaciel Kalisza”. Od 2019 do chwili obecnej zastępca dyrektora Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ