Robert Hojnacki i Rafał Kaczmarek powołani do reprezentacji Polski w Pentanque

2019-04-24 13:29:00 red za Starostwo Powiatowe/Michał Marszałkowski

Wielki zaszczyt spotkał dwóch mieszkańców powiatu kaliskiego. Robert Hojnacki i Rafał Kaczmarek znaleźli uznanie w oczach selekcjonera kadry narodowej pentanque i zostali powołani do reprezentacji Polski w tej dyscyplinie. Będą reprezentować biało-czerwone barwy podczas majowych Mistrzostw Świata, które odbędą się w Hiszpanii.

fot. Rafał Kaczmarek, Piotr Mazurek (Towarzystwo Sportowe "Liskowiak")
fot. Rafał Kaczmarek, Piotr Mazurek (Towarzystwo Sportowe "Liskowiak")

Rafał Kaczmarek i Robert Hojnacki to wielokrotni Mistrzowie Polski w pentanque, którzy na co dzień są zawodnikami Towarzystwa Sportowego “Liskowiak”. Mimo, że pochodzą z małej miejscowości Lisków, znajdującej się w powiecie kaliskim, to w trenowanie swojej ukochanej dyscypliny sportowej wkładają ogromne pokłady sił i zaangażowania. Efektem takiej postawy charyzmatycznych zawodników są sukcesy na arenie polskiej i międzynarodowej. Ich wysoka dyspozycja sportowa przykuła uwagę selekcjonera narodowej reprezentacji Polski, który nie miał wątpliwości i powołał zawodników “Liskowiaka” na Mistrzostwa Świata Singli Dubletów i Mikstów w Pentanque, które odbędą się w dniach 2-5 maja w Almerimar (Hiszpania).

Warto nadmienić, że na zbliżające się wielkimi krokami Mistrzostwa Świata powołano jedynie dwóch seniorów spośród wszystkich zawodników w naszym kraju. To dodatkuje potęguje sukces mieszkańców Liskowa. Wyjazd do Hiszpanii wiąże się jednak z wyzwaniami natury finansowej.

- Polska Federacja Pentanque – nie jest w stanie sfinansować całkowitego kosztu wyjazdu zawodników. Związek pokrywa jedynie część kosztów. Praca w naszym klubie opiera się na dziełalności społecznej, więc środki, jakie pozyskujemy, wystarczają jedynie na zabezpieczenie pokrycia kosztów przejazdu I wpisowego dla uczestników wyjazdów na zawody krajowe – tłumaczy Prezes Klubu, Piotr Mazurek.

Dla klubu z Liskowa to wielka szansa i ogromny zaszczyt by sportowcy z tej niewielkiej miejscowości mogli reprezentować biało-czerwone barwy na imprezie tak wysokiej rangi jak Mistrzostwa Świata. Dlatego też, władze Powiatu Kaliskiego postanowiły, że udzielą wsparcia zawodnikom.

Pentanque, zwane także grą w bule lub grą w kule, polega na rzucaniu z wtyczonego okręgu metalowymi kulami w kierunku małej drewnianej lub plastikowej kulki. Największą popularnością cieszy się przede wszystkim w południowej Francji, choć jej entuzjastów nie brakuje także w innych regionach tego kraju i w Europie.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ