Kultura

"Rio Paralelo – tajemnicza rzeka w krainie Indian ONAS" Spotkanie autorskie z Maciejem Garbowiczem

2022-05-22 08:00:00 red za Akcelerator Kultury

25 maja w Akceleratorze Kultury odbędzie się spotkanie autorskie z Maciejem Garbowiczem.

Akcelerator Kultury
Akcelerator Kultury

Maciej Garbowicz - kaliszanin z urodzenia, architekt wnętrz z wykształcenia, wędkarz i fotograf z naturalnego wyboru. Rzeki, rzeczki i strumyki ciekawiły go od dziecka. Intrygowało go, gdzie i jak się zaczynają.

Pasja związana z rzekami zaowocowała pracą magisterską na wrocławskiej ASP, poświęconą problematyce komponentów architektonicznych w krajobrazie rzek. W ramach autorskiego projektu "Prosna od źródeł" poza eksploracją nowych cieków stał się aktywnym popularyzatorem ochrony rzek i ich naturalnych zasobów. Pasja podróżnicza pozwoliła mu także na wyprawy po Nilu, rzece Amur w Rosji czy nepalskich dopływach Gangesu w Himalajach. Równie dobrze wspomina poznane rzeki w rejonie Morza Ochockiego oraz te na Kamczatce. Realizacją młodzieńczych marzeń była wyprawa do Peru i Boliwii połączona z wędkarskim polowaniem na Golden Dorado w górnych dopływach Amazonki. Jego zdjęcia i artykuły z wypraw były wielokrotnie publikowane w prasie m.in. w "Sztuka Łowienia", "Wędkarstwo 360", "Wędkarski Świat".

Jest członkiem zespołu redakcyjnego "Wiadomości Wędkarskich", najstarszej polskiej gazety o tematyce wędkarskiej.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować