Społeczne

Rekrutacja uczniów do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. 183 osoby nie dostały się do żadnej placówki

2019-07-15 12:44:31 www.kalisz.pl

Zakończyła się kwalifikacja uczniów do pierwszych klas szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych w Kaliszu. Wzięło w niej udział 3953 osób.

fot. arch. BK
fot. arch. BK

W Kaliszu w naborze elektronicznym wzięły udział wszystkie szkoły prowadzone przez Miasto oraz dwie placówki niepubliczne. Łącznie w rekrutacjach dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów wzięło udział 3953 uczniów, którzy złożyli komplet niezbędnych dokumentów.

System elektroniczny, na podstawie liczby punktów uzyskanych przez kandydatów ze świadectw ukończenia szkoły, egzaminu oraz dodatkowych osiągnięć zakwalifikował od razu 3770 uczniów – 1917 do liceów ogólnokształcących i 1853 do szkół zawodowych. Do 24 lipca muszą oni dostarczyć do szkół oryginały świadectw i zaświadczeń o wynikach egzaminu gimnazjalnego. Z uwagi na zbyt małą liczbę uzyskanych punktów, system nie zakwalifikował 183 uczniów do żadnego oddziału, spośród tych, które wskazali kandydaci. Mogą oni jednak starać się o przyjęcie do szkół w rekrutacji uzupełniającej, która odbędzie się w dniach 26-30 lipca 2019. 183 niezakwalifikowanych uczniów będzie mogło wybierać spośród 311 wolnych miejsc w kaliskich szkołach. Oznacza to, że wszyscy absolwenci szkół podstawowych i gimnazjów, dostaną się do szkoły ponadpodstawowej lub ponadgimnazjalnej.

Szczegółowe wyniki tego etapu rekrutacji – w tym listy uczniów zakwalifikowanych do poszczególnych szkół – zostaną opublikowane 16 lipca o godzinie 10:00.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ