Kultura

Rekordowa publiczność w Kaliszu na koncercie znanego rapera. Tak wyglądały Pola Marsowe [zdjęcia, wideo]

2022-09-03 21:30:00 red.

Oki czyli Oskar Kamiński, polski raper, piosenkarz oraz autor tekstów, wystąpił na koncercie na zakończenie wakacji w Kaliszu, na Polach Marsowych. Artysta przyciągnął rekordową widownię. 

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Kalisz hucznie i z fajerwerkami pożegnał tegoroczne wakacje. Na Polach Marsowych, na osiedlu Dobrzec, odbył się koncert jednego z najpopularniejszych obecnie raperów i piosenkarzy młodego pokolenia. O godzinie 20:00 na scenę wyszedł Oki, który zgromadził tysiące fanów, młodzieży, kaliszan. Wielu już kilka godzin czekało przy barierkach pod sceną, żeby być jak najbliżej artysty. 

Od godziny 18:00 scenę i publiczność rozgrzewali już Sepson & Majkel, Eliasz, DJ Emoh.

Oki swoje pierwsze utwory wydał w 2013 roku. Znajdziecie je na kanale Youtube @47movement, który należy do rapera i jego ekipy. W 2014 roku Oskar wydał dyskografię we współpracy z Mongołem. Rok później do sieci trafił wspólny projekt z Girsonem – „Microphone Killah Mixtape”. Tego samego roku byliśmy świadkami solowego projektu Oskara – „C.R.E.A.M Mixtape”.

Dużą popularność Kamiński zdobył w 2018 roku. W marcu wydał płytę „Oki & Nearr”. Kilka miesięcy później pojawiły się kolejne utwory „Żółty humor” i „Żółty Vestax”. Rok 2018 zakończył z przytupem wydając utwór „Whoop”. W 2019 roku zyskał jeszcze większe grono odbiorców wydając płytę „47universe”.

Oki był oficjalnym supportem podczas koncertów grupy „PRO8L3M” czy Wojtka Sokoła. Współpracował z Pezetem, a również został wybrany do grona „Młodych Wilków”.

W 2020 roku na rynek wyszedł jego pierwszy legalny album „47playground”. W 2021 roku światło dzienne ujrzała płyta OIO a w 2022 Produkt47.

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować