Regionalna konwencja PiS w Kaliszu. Gościem specjalnym prezes partii [zdjęcia]

2019-10-03 18:00:00 BK

3 października, w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Kaliszu odbyła się Regionalna konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Podczas wydarzenia gościł prezes partii Jarosław Kaczyński.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Spotkanie odbyło się po godzinie 16:00, w auli Collegium Novum PWSZ w Kaliszu przy ul. Nowy Świat. Udział wzięło w nim kilkuset osób, w tym parlamentarzyści, samorządowcy oraz sympatycy partii.

Spotkanie poprowadził Tadeusz Skarżyński członek Klubu Prawa i Sprawiedliwości w Kaliszu. Przemówienia wygłosili prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz poseł na Sejm RP Jan Dziedziczak. Na scenie zaprezentowali się wszyscy kandydaci partii w wyborach parlamentarnych z okręgu kalisko-leszczyńskiego.

Prezes poruszył w wystąpieniu kwestie środowisk LGBT, podkreślając, że źródłem życia jest rodzina, a tworzą ją kobieta oraz mężczyzna. Zaznaczał również konieczności pójścia do wyborów 13 października. Konwencji przyświecało hasło "Nie siedź w domu, walcz o Polskę".

- Decyzja, która zapadnie 13 października dotyczy naszej wolności w sferze słowa, sumienia i nauki. Ta wolność jest dzisiaj w zachodniej Europie ograniczana. Mamy do czynienia z wielkim atakiem na wolności. Nasi przeciwnicy twierdzą, że wolność to jest wygłaszanie tylko ich poglądów. Chcą w Polsce znieść to co było wielkim sukcesem po 1989 roku. Ci wszyscy przebierańcy, którzy maszerują po polskich ulicach, pod mocną ochroną policji, to ludzie, którzy żądają by nasza wolność była ograniczona - mówił Jarosław Kaczyński. - Tolerancja "TAK", ale nie afirmacja. Związek małżeński i rodzina to coś co afirmujemy. 

W przemówieniu mowa była o 500 plus, Polsce plus i dobrej zmianie, a także 13-stej emeryturze. 

- Trzeba wybrać Polskę plus i iść tą drogą, którą podążamy. Przyniosła ona bardzo dużo sukcesów począwszy od programu społecznego tj. przeszło 80 mln zł przeznaczonych na programy społeczne, skoncentrowane na rodzinie. To jest program gospodarczy, pomoc dla średniego i małego biznesu, zabiegi w sferze podatkowej. Ten program ma tworzyć nową jakość - mówił prezes PiS.

Jak zaznaczył, celem tego programu jest doścignięcie poziomu europejskiego, niemieckiego.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ