Kultura

Ręcznie wykonane stroje na modelach i fotografiach. Wernisaż wystawy Świat Dziecka malowany rękodziełem

2024-06-18 14:30:00 BK

Pokaz strojów dziecięcych ręcznie wykonanych oraz niezwykłe fotografie z najmłodszymi bohaterami w roli głównej - 17 czerwca w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku odbył się wernisaż wystawy artystek Anity Haduch i Katarzyny Darul pt. "Dziecięcy Świat malowany rękodziełem". 

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Była to kolejna odsłona oryginalnego i ciekawego projektu "Dziecięcy Świat malowany rękodziełem". Zaangażował nie tylko same artystki - fotograf Anitę Haduch i Katarzynę Darul, ale szczególnie młode modelki, modeli oraz ich rodziców. To wspólne dzieło łączące modę, fotografię, rękodzieło a także pokazujące urokliwe miejsca z powiatu kaliskiego.

W przepięknych i kwitnących Sadach Wróblewscy w gminie Opatówek odbyło się 15 sesji fotograficznych z 15 małymi bohaterami. Zdjęcia w plenerze wykonała Anita Haduch – Art Anita
kobieta wielu pasji, kaliszanka, malarka ubrań dla dzieci i nie tylko. Wielbicielka kolorytu kultury ludowej i miłośniczka fotografii dziecięcej.

Modele i modelki pozowali w oryginalnych, ręcznie wykonanych strojach z motywami ludowymi i słowiańskimi, o które zadbała współtwórczyni projektu Katarzyna Darul - Biżuteria Dudqa rękodzielniczka urodzona w Turku. Tworzeniem biżuterii sutasz zajmuje się od 2011 roku, miała okazje brać udział w wielu konkursach i dużych projektach kostiumowych. 

Efekty pracy podziwialiśmy 17 czerwca w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku, gdzie otwarta zostanie wystawa artystek pt. "Dziecięcy Świat malowany rękodziełem".  Zobaczyliśmy nie tylko zjawiskowe zdjęcia wykonane przez Anitę Haduch, ale także pokaz mody w ręcznie wykonanych strojach.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować