Polityka

Rafał Trzaskowski nowym kandydatem PO na prezydenta

2020-05-15 15:15:41 BK

Po rezygnacji Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z udziału w wyborach, zarząd Platformy Obywatelskiej podjął decyzję, że nowym kandydatem będzie Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

fot. FB Rafał Trzaskowski
fot. FB Rafał Trzaskowski

Jako faworyci do zostania prezydenckim kandydatem byli od czwartku Rafał Trzaskowski oraz były minister spraw zagranicznych, a obecnie europoseł Radosław Sikorski.

- Jednomyślną rekomendacją zarządu Platformy Obywatelskiej jest rekomendacja osoby Rafała Trzaskowskiego - mówi szef PO Borys Budka.

- Wierzę, że wygramy te wybory niezależnie od tego jaki będzie ich termin. Jesteśmy jedną drużyną - mówi Kidawa-Błońska.

- Świat się zmienia i jesteśmy tego świadkami. Wszyscy musimy znaleźć odpowiedzi na pytania nurtujące obecnie Polki i Polaków. Dzisiaj staje przed państwem jako kandydat na prezydenta RP, biorąc odpowiedzialność walki o demokrację i silne państwo. Dzięki opozycji, Senatowi, twardej postawie samorządów i oczywiście dzięki Małgorzacie Kidawie-Błońskiej, że idziemy na wybory, które będą bezpieczne. Nie będzie łatwo. Będą nam rzucać kłody pod nogi. Im bardziej będą nas atakować tym bardziej będziemy silni - mówi kandydat Rafał Trzaskowski.

 

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ