Społeczne

Radni Polski 2050 spotkali się z mieszkańcami

2022-10-23 11:00:00 red

Działacze partii Polska 2050 w czwartkowe popołudnie spotkali się z mieszkańcami, aby przedstawić swoją działalność w Radzie Miasta.

fot. MW
fot. MW

Podczas spotkania w KTW Park poruszane były tematy związane z działalnością Klubu Radnych Polska 2050 w Radzie Miasta Kalisza. Przedstawiono rolę rad osiedlowych w partycypacji społecznej. Każdy z radnych ugrupowania, czyli Barbara Oliwiecka, Magdalena Walczak, Eskan Darwich i Piotr Mroziński w wystąpieniach podkreślali swoją rolę i dziedziny aktywności. Następnie wywiązała się dyskusja na najbardziej palące tematy szczególnie lokalne, tj. parkingi miejskie, darmowa komunikacja miejska i siatka połączeń autobusów KLA, budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego i związana z tym budowa linii szybkiej kolei oraz edukacja. Radni i przedstawiciele Polski 2050 podczas tego spotkania bardziej wysłuchiwali tego jakie problemy mają mieszkańcy niż przedstawiali swoje rozwiązania tych problemów.

Pierwsze z cyklu spotkań z mieszkańcami, według organizatorów, miało być przedstawieniem struktur i samej organizacji. W najbliższym czasie mają odbyć się podobne spotkania, których tematami będą m.in. rozłam kościoła od państwa, edukacja, czy sprawy czysto miejskie.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować