Społeczne

Radni Dialogu dla Kalisza apelują do KLA o przywrócenie kursów w święta Wielkanocne

2021-04-01 19:00:00 red.

Kaliskie Linie Autobusowe opublikowały rozkład jazdy autobusów w okresie świąt Wielkanocy, tj. od 3 do 5 kwietnia. Pisaliśmy o tym: https://calisia.pl/kursowanie-autobusow-kla-w-okresie-swiat-wielkanocy,49882. W Wielką Niedzielę i Lany Poniedziałek autobusy nie będą kursowały. 

zdjęcie ilustracyjne/fot. MW
zdjęcie ilustracyjne/fot. MW
Z uwagi na wycofanie kursów Kaliskich Linii Autobusowych w Święta Wielkanocne radni Dialogu dla Kalisza wystosowali apel do Prezes KLA.
 
Treść apelu:
 
Kalisz 31.03.2021
 
Szanowna Pani Prezes,
 
z niepokojem przeczytaliśmy dzisiejsze wiadomości w prasie o planach zawieszenia wszelkich kursów autobusów KLA w dniach świątecznych tj. 4-5 kwietnia 2021r. (niedziela, poniedziałek). Gdyby wiadomość ta została opublikowana pierwszego kwietnia, uznalibyśmy to za kiepski żart. Niestety, informacje na Państwa stronie potwierdzają, że jest to prawda.
 
Apelujemy o wycofanie się z tej decyzji i wznowienie kursów w ww. dni świąteczne. Nie wyobrażamy sobie, aby w Kaliszu przez dwa dni nie kursowały autobusy komunikacji publicznej. Takie działanie poważnie narusza zaufanie mieszkańców do transportu publicznego. Rozumiemy, że z powodu pandemii mogą wystąpić problemy kadrowe, rozumiemy, że kursy z powodu mniejszej ilości osób korzystających z przewozów mogą być mniej rentowne, jednak ponad to na pierwszym miejscu stawiamy misję jaka powinna przyświecać KLA, czyli pewna, niezawodna i płynna organizacja przewozów w mieście.
 
Proszę mieć na uwadze, że nie wszyscy mieszkańcy Kalisza mają możliwość samodzielnego podróżowania. Ponadto likwidacja połączeń to nie tylko bezpośrednie zachęcanie ludzi do korzystania z samochodów indywidualnych, ale wręcz utwierdzanie ich w przekonaniu, że jest to lepszy, bo bardziej niezawodny środek transportu. Proszę mieć świadomość, że takim działaniem można w prosty sposób zaprzepaścić wieloletnie osiągnięcia kampanii zachęcającej do korzystania z publicznego transportu, który w ogólnym rozrachunku jest najbardziej ekologiczny.
 
Poza aspektem ekologicznym ważnym argumentem pozostaje czynnik społeczny. To przeważnie osoby starsze zostaną w tych dniach pozbawione możliwości przemieszczania się, co stanowi poważne wykluczenie ich z życia społecznego. Dopóki nie ma ustawowego zakazu przemieszczania się, osoby starsze mogą odwiedzić krewnych, pojechać na cmentarz, do kościoła, do parku, a nade wszystko muszą mieć możliwość dojechania do szpitala, na policje itp.
 
Jeszcze raz, jako radni klubu DIALOG DLA KALISZA, apelujemy o przywrócenie kursów w dniach świątecznych 4,5 kwietnia 2021. Liczymy na zrozumienie i wsłuchanie się w potrzeby mieszkańców.
 
Z poważaniem
 
Barbara Oliwiecka
Magdalena Walczak
Eskan Darwich
Piotr Mroziński

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ