Społeczne

Radni Dialogu dla Kalisza apelują do KLA o przywrócenie kursów w święta Wielkanocne

2021-04-01 19:00:00 red.

Kaliskie Linie Autobusowe opublikowały rozkład jazdy autobusów w okresie świąt Wielkanocy, tj. od 3 do 5 kwietnia. Pisaliśmy o tym: https://calisia.pl/kursowanie-autobusow-kla-w-okresie-swiat-wielkanocy,49882. W Wielką Niedzielę i Lany Poniedziałek autobusy nie będą kursowały. 

zdjęcie ilustracyjne/fot. MW
zdjęcie ilustracyjne/fot. MW
Z uwagi na wycofanie kursów Kaliskich Linii Autobusowych w Święta Wielkanocne radni Dialogu dla Kalisza wystosowali apel do Prezes KLA.
 
Treść apelu:
 
Kalisz 31.03.2021
 
Szanowna Pani Prezes,
 
z niepokojem przeczytaliśmy dzisiejsze wiadomości w prasie o planach zawieszenia wszelkich kursów autobusów KLA w dniach świątecznych tj. 4-5 kwietnia 2021r. (niedziela, poniedziałek). Gdyby wiadomość ta została opublikowana pierwszego kwietnia, uznalibyśmy to za kiepski żart. Niestety, informacje na Państwa stronie potwierdzają, że jest to prawda.
 
Apelujemy o wycofanie się z tej decyzji i wznowienie kursów w ww. dni świąteczne. Nie wyobrażamy sobie, aby w Kaliszu przez dwa dni nie kursowały autobusy komunikacji publicznej. Takie działanie poważnie narusza zaufanie mieszkańców do transportu publicznego. Rozumiemy, że z powodu pandemii mogą wystąpić problemy kadrowe, rozumiemy, że kursy z powodu mniejszej ilości osób korzystających z przewozów mogą być mniej rentowne, jednak ponad to na pierwszym miejscu stawiamy misję jaka powinna przyświecać KLA, czyli pewna, niezawodna i płynna organizacja przewozów w mieście.
 
Proszę mieć na uwadze, że nie wszyscy mieszkańcy Kalisza mają możliwość samodzielnego podróżowania. Ponadto likwidacja połączeń to nie tylko bezpośrednie zachęcanie ludzi do korzystania z samochodów indywidualnych, ale wręcz utwierdzanie ich w przekonaniu, że jest to lepszy, bo bardziej niezawodny środek transportu. Proszę mieć świadomość, że takim działaniem można w prosty sposób zaprzepaścić wieloletnie osiągnięcia kampanii zachęcającej do korzystania z publicznego transportu, który w ogólnym rozrachunku jest najbardziej ekologiczny.
 
Poza aspektem ekologicznym ważnym argumentem pozostaje czynnik społeczny. To przeważnie osoby starsze zostaną w tych dniach pozbawione możliwości przemieszczania się, co stanowi poważne wykluczenie ich z życia społecznego. Dopóki nie ma ustawowego zakazu przemieszczania się, osoby starsze mogą odwiedzić krewnych, pojechać na cmentarz, do kościoła, do parku, a nade wszystko muszą mieć możliwość dojechania do szpitala, na policje itp.
 
Jeszcze raz, jako radni klubu DIALOG DLA KALISZA, apelujemy o przywrócenie kursów w dniach świątecznych 4,5 kwietnia 2021. Liczymy na zrozumienie i wsłuchanie się w potrzeby mieszkańców.
 
Z poważaniem
 
Barbara Oliwiecka
Magdalena Walczak
Eskan Darwich
Piotr Mroziński

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować