Motoryzacja

Radna apeluje o przywrócenie linii KLA 19E na trasie Kalisz-Ostrów Wielkopolski. Prezydent odpowiada.

2023-01-26 08:00:00 red

Z początkiem 2023 roku linia KLA 19E, która jeździła między Kaliszem a Ostrowem Wielkopolskim została skrócona do Nowych Skalmierzyc. O powrót do stanu sprzed zmian apelowała do prezydenta Krystiana Kinastowskiego radna Agnieszka Konieczna powołując się na niezadowolenie mieszkańców Kalisza. Prezydent twierdzi, że takich sygnałów nie otrzymał.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

Na początku nowego roku został wprowadzony nowy rozkład jazdy autobusów KLA. Największym echem odbiła się zmiana na linii 19E. Kursy do Ostrowa Wielkopolskiego zostały skrócone do Nowych Skalmierzyc. Kursy przejęło MZK zwiększając liczbę kursów linii „M”. Jednak według radnej Agnieszki Koniecznej wielu mieszkańców Kalisza chce powrotu linii KLA .

- Zwracam się z uprzejmą prośbą o przywrócenie połączenia KLA na trasie Kalisz Ostrów Wielkopolski. Kaliszanie tj. osoby pracujące w Ostrowie Wielkopolskim, ucząca się młodzież i seniorzy, zgłaszają swoje niezadowolenie z likwidacji linii numer 19E. Zmiana ta przyczyniła się do niepotrzebnego chaosu – pisze w interpelacji z 5 stycznia radna PiS Agnieszka Konieczna - Interes Mieszkańców Kalisza jest najważniejszy. Dlatego zwracam się do Pana Prezydenta Miasta Kalisza z prośba o przychylenie się nad zaistniałym problemem i rozważenie możliwości przywrócenia linii 19E – dodaje.

Stanowisko prezydenta jednak nie przewiduje powrotu 19E „na starych zasadach” - W odpowiedzi na interpelację z 5 stycznia 2023 r. informuję, że w wyniku porozumienia zawartego między Kaliszem a Ostrowem Wielkopolskim od 2 stycznia br. linię „M” obsługuje Miejski Zakład Komunikacji w Ostrowie Wielkopolskim ze zwiększoną do 25 liczbą par kursów. Od Nowych Skalmierzyc do Kalisza jeżdżą też autobusy wydłużonych trzech linii nowej komunikacji Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce – czytamy w odpowiedzi prezydenta Krystiana Kinastowskiego - Jednocześnie informuję, że do Kaliskich Linii Autobusowych Sp. z o.o. jako operatora komunikacji miejskiej nie dobiegają niepokojące sygnały mieszkańców w sprawie braku linii 19E. Zapewniam, że na bieżąco monitorujemy sytuację – dodaje.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować