PWSZ w Kaliszu świętuje 20-lat istnienia [zdjęcia]

2019-10-03 15:30:00 BK

3 i 4 października w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego odbywają się uroczystości związane z inauguracją nowego roku akademickiego oraz Jubileuszem 20-lecia uczelni. Dziś odbyło się uroczyste posiedzeniu Senatu PWSZ, w którym udział wziął prezydent Krystian Kinastowski.

3 października, o godzinie 9.45, uroczysty orszak z uczelni na Nowym Świecie przeszedł do kościoła św. Rodziny przy ul. Harcerskiej. O godzinie 10.00 odbyła się msza św. w intencji społeczności akademickiej miasta Kalisza. W samo południe miało miejsce uroczyste posiedzenie Senatu uczelni w auli im. prof. Czesława Glinkowskiego.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego i otwarciu posiedzenia o minionych dwóch dekadach PWSZ opowiedziała dr Małgorzata Bańkowska.

15 lipca 1999 roku na mocy Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 8 lipca 1999 roku ówczesny Prezes Rady Ministrów Jerzy Buzek utworzył Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Kaliszu.

Dziś Senat przez aklamację podjął uchwałę z okazji jubileuszu uczelni.

- Przyjęta przez ówczesne władze uczelni strategia i misja przez 20 lat wyznaczała kierunek i charakter działania uczelni - czytamy w uchwale. - Wyznaczone 20 lat temu kierunki i strategia okazały się słuszne, gdyż na przestrzeni dwóch dekad stała się nie tylko silnym ośrodkiem akademickim, ale również ważnym czynnikiem rozwoju Miasta Kalisza, a nawet całej południowej Wielkopolski. Senat Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego deklaruje wolę kontynuowania działań poprzedników poprzez integrację kaliskiego środowiska naukowego przy poparciu władz państwowych i samorządowych Miasta Kalisza i władz regionu.

Podczas posiedzenia wręczono medale "Zasłużony dla Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu”. W gronie wyróżnionych znaleźli się: mgr Longina Adamczak, mgr Monika Bielak, dr inż. Damian Dudek, dr Arkadiusz Janiak, mgr Sławomirze Janiak, Krzysztof Mikołajczyk, dr Janusz Nowak, Bożena Nowakowska, inż. Konrad Plichciński, mgr Krystyna Robak, mgr Magdalena Stanecka, dr Piotr Szewczyk, dr Zbyszko Szmaj, mgr Halina Warsiewicz, mgr Krystyna Wdowczyk, dr hab. inż. Edmund Weiss, Danuta Wróbel.

W uroczystym posiedzeniu senatu uczestniczyli również m. in. Janusz Pęcherz, Przewodniczący Rady Miasta Kalisza oraz wiceprezydent Mateusz Podsadny.

Kolejne uroczystości zaplanowane są na piątek 4 października. O godz. 11:00 odbędzie się inauguracja roku akademickiego 2019/2020 w aula Collegium Novum PWSZ w Kaliszu ul. Nowy Świat 4a).

W programie:

• hymn państwowy

• powitanie gości

• przemówienie Rektora dr. hab. n. med. Andrzeja Wojtyły

• odczytanie uchwały Senatu PWSZ w Kaliszu

• uhonorowanie zasłużonych pracowników

• wystąpienia zaproszonych gości

• immatrykulacja studentów I. roku

• wystąpienie Przewodniczącego Samorządu

Studenckiego

• wykład inauguracyjny prof. Otisa Brawley’a, Uniwersytet Johnsa Hopkinsa, Baltimore, USA

• Gaudeamus igitur

• Poczęstunek (Zimowe Tarasy)

 

O godzinie 18.00 będzie miała miejsce gala z okazji Jubileuszu 20-lecia uczelni w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu - pl. Bogusławskiego 1.

W programie:

• wystąpienie Rektora

• uroczyste podpisanie aktu powołania Światowego Instytutu Zdrowia Rodziny w Kaliszu,

• Wykład prof. Leonardo Chavane, Uniwersytet Eduardo Mondlanego, Maputo, Mozambik

• Koncert Justyny Szafran z zespołem

• Poczęstunek (foyer teatru)

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ