Społeczne

Ptasi problem na Stadionie Miejskim. Mamy komentarz OSRiR.

2022-08-09 15:00:00 red

Czytelniczka naszego portalu napisała do nas z interwencją dotyczącą zabrudzonych ptasimi odchodami krzesełek na Stadionie Miejskim. Na brudnych miejscach nie sposób usiąść. Dyrekcja OSRiR tłumaczy, że miejsca regularnie są czyszczone i już wcześniej próbowano odstraszać ptaki, jednak nie dawało to efektu. - Dotychczas nie otrzymywaliśmy żadnych sygnałów zarówno od Klubu, jak i od kibiców, które kwestionowałyby czystość obiektu – tłumaczy Mirosław Przybyła i dodaje - Dokonamy weryfikacji godzin sprzątania obiektu, by w miarę możliwości przesunąć je na godziny przedmeczowe.

fot. Czytelniczka portalu
fot. Czytelniczka portalu

W poniedziałek, 8 sierpnia otrzymaliśmy na naszą redakcyjną skrzynkę mailową wiadomość - Na załączonych zdjęciach miejsca siedzące na zadaszonej trybunie stadionu miejskiego w Kaliszu, nie ma gdzie siedzieć wszystkie miejsca bardziej lub mniej brudne od odchodów ptaków. Skandal to jest stadion miejski, którym zarządza Miasto Kalisz? Niedługo mecz Pucharu Polski nie wstyd Wam przed przyjezdnymi kibicami?

Widok pokazany na przesłanych zdjęciach jest co najmniej nieprzyjemny, dlatego zwróciliśmy się z pytaniami OSRiR, który zarządza Stadionem.

Jak często czyszczone są siedzenia na stadionie? - Trybuny (siedziska i przejścia między nimi) są sprzątane minimum raz w tygodniu, a w dniu przedmeczowym myte przy użyciu kerchera – tłumaczy Mirosław Przybyła, dyrektor Ośrodka Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu.

Czy na stadionie zamontowane są odstraszacze ptaków (np. kolce lub odstraszacze dźwiękowe)? - Na stadionie nie ma zainstalowanych zabezpieczeń przed ptakami. W ubiegłych latach czynione były próby odstraszania ptaków sygnałami dźwiękowymi imitującymi odgłos sokoła, jednakże skuteczność tych działań po 2-3 dniach stosowania była znikoma, a po licznych interwencjach okolicznych mieszkańców, którym te odgłosy przeszkadzały, zaprzestano ich używania - tłumaczy dyrektor OSRiR i dodaje - Dotychczas nie otrzymywaliśmy żadnych sygnałów zarówno od Klubu, jak i od kibiców, które kwestionowałyby czystość obiektu. Tym bardziej, że na ponad 8 tysięcy miejsc stadionowych takich punktów zagrożonych zabrudzeniem przez ptaki jest zaledwie kilka, a kibice mają możliwość zajmowania dowolnych miejsc.

Jednak temat zanieczyszczeń powodowanych przez ptaki nie jest bagatelizowany - Już w latach ubiegłych dokonaliśmy analizy kosztów zakupu i instalacji siatki zabezpieczającej. Koszt takiego przedsięwzięcia (cena z 2020 r.) to kwota ponad 60.000 zł. Zastosowanie takiego rozwiązania nie gwarantuje w pełni zabezpieczenia przed ptasimi odchodami. Robiliśmy także rozeznanie w zakresie wynajęcia profesjonalnego „sokolnika” – jego koszt to kwota ok. 10.000 zł na miesiąc (cena z 2020 r.) - tłumaczy dyrektor Ośrodka Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu.

- Wyrażamy ubolewanie, że zaistniała sytuacja mogła stanowić dyskomfort dla widzów, jednak działania, jakie prowadzimy w zakresie utrzymania czystości na stadionie są naszym zdaniem optymalne pod kątem możliwości OSRiR, zarówno technicznych, jak i kadrowych. Z posiadanych przez nas informacji wynika, że takie sytuacje są istotnym problemem na wszystkich tego typu odkrytych obiektach. Dokonamy weryfikacji godzin sprzątania obiektu, by w miarę możliwości przesunąć je na godziny przedmeczowe – deklaruje Mirosław Przybyła dyrektor OSRiR w Kaliszu.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować