Polityka

PSL prezentuje swoich kandydatów do Sejmu

2019-09-03 11:10:25 red

Były poseł do Parlamentu Europejskiego Andrzej Grzyb otwiera listę PSL-Koalicji Polskiej w wyborach do Sejmu w okręgu kalisko-leszczyńskim. Na liście znaleźli się m.in. poseł Piotr Walkowski, burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek, były wiceprezydent Kalisza Jacek Konopka, starosta pleszewski Maciej Wasielewski oraz wicemarszałek Krzysztof Grabowski.

fot. MW
fot. MW

Andrzej Grzyb deklaruje, że satysfakcjonujący będzie dwucyfrowy wynik procentowy dla Koalicji Polskiej – Ostatnie sondaże są dla nas coraz bardziej łaskawe. Ogłoszenie współpracy z Kukiz’15 wyraźnie podniosło oczekiwania – mówi były europoseł – Chcemy wprowadzić do Sejmu co najmniej dwie osoby z listy w okręgu kalisko-leszczyńskim – dodaje.

Głównymi elementami kampanii wyborczej połączonych komitetów PSL i Kukiz’15 są: emerytura bez podatku, stworzenie lepszych warunków funkcjonowania przedsiębiorczości, tania energia odnawialna, likwidacja smogu, zwiększenie nakładów na służbę zdrowia, zdrowa żywność, wyrównanie dopłat i rewolucja w gospodarce wodnej.

- Najważniejsze jest to jakie ma się postulaty i jak jest grupa na liście, a mamy wspaniałych kandydatów – mówi wicemarszałek Krzysztof Grabowski, który podkreśla że Koalicja Polska jest alternatywą dla PiS i PO – Koalicja Polska ma konkretne cele, które stawia sobie do zrealizowania – dodaje.

Lista PSL-Koalicji Polskiej w okręgu nr 36:

1. Andrzej Grzyb

2. Piotr Walkowski

3. Bartosz Kobus

4. Agnieszka Góralczyk

5. Franciszek Marszałek

6. Wiesława Małycha

7. Jan Grzesiek

8. Grzegorz Martyn

9. Małgorzata Banaś

10. Piotr Pierzchlewicz

11. Jacek Konopka

12. Janusz Perski

13. Beata Kucharska

14. Karolina Pierkarska-Nowak

15. Agnieszka Rybacka

16. Alojzy Motylewski

17. Małgorzata Krakowiak

18. Kinga Kożańska

19. Bożena Wysota

20. Dorota Kinal

21. Maciej Wasielewski

22. Joanna Kobus-Marczak

23. Andrzej Kubiak

24. Krzysztof Grabowski

Przeglądaj zasoby calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ