Polityka

PSL prezentuje swoich kandydatów do Sejmu

2019-09-03 11:10:25 red

Były poseł do Parlamentu Europejskiego Andrzej Grzyb otwiera listę PSL-Koalicji Polskiej w wyborach do Sejmu w okręgu kalisko-leszczyńskim. Na liście znaleźli się m.in. poseł Piotr Walkowski, burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek, były wiceprezydent Kalisza Jacek Konopka, starosta pleszewski Maciej Wasielewski oraz wicemarszałek Krzysztof Grabowski.

fot. MW
fot. MW

Andrzej Grzyb deklaruje, że satysfakcjonujący będzie dwucyfrowy wynik procentowy dla Koalicji Polskiej – Ostatnie sondaże są dla nas coraz bardziej łaskawe. Ogłoszenie współpracy z Kukiz’15 wyraźnie podniosło oczekiwania – mówi były europoseł – Chcemy wprowadzić do Sejmu co najmniej dwie osoby z listy w okręgu kalisko-leszczyńskim – dodaje.

Głównymi elementami kampanii wyborczej połączonych komitetów PSL i Kukiz’15 są: emerytura bez podatku, stworzenie lepszych warunków funkcjonowania przedsiębiorczości, tania energia odnawialna, likwidacja smogu, zwiększenie nakładów na służbę zdrowia, zdrowa żywność, wyrównanie dopłat i rewolucja w gospodarce wodnej.

- Najważniejsze jest to jakie ma się postulaty i jak jest grupa na liście, a mamy wspaniałych kandydatów – mówi wicemarszałek Krzysztof Grabowski, który podkreśla że Koalicja Polska jest alternatywą dla PiS i PO – Koalicja Polska ma konkretne cele, które stawia sobie do zrealizowania – dodaje.

Lista PSL-Koalicji Polskiej w okręgu nr 36:

1. Andrzej Grzyb

2. Piotr Walkowski

3. Bartosz Kobus

4. Agnieszka Góralczyk

5. Franciszek Marszałek

6. Wiesława Małycha

7. Jan Grzesiek

8. Grzegorz Martyn

9. Małgorzata Banaś

10. Piotr Pierzchlewicz

11. Jacek Konopka

12. Janusz Perski

13. Beata Kucharska

14. Karolina Pierkarska-Nowak

15. Agnieszka Rybacka

16. Alojzy Motylewski

17. Małgorzata Krakowiak

18. Kinga Kożańska

19. Bożena Wysota

20. Dorota Kinal

21. Maciej Wasielewski

22. Joanna Kobus-Marczak

23. Andrzej Kubiak

24. Krzysztof Grabowski

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ