Polityka

PSL podpisał „Pakt dla Zdrowia”

2019-09-21 18:30:00 red

Pięć punktów zawiera „Pakt dla Zdrowia”, który podpisali w sobotę przed budynkiem kaliskiego szpitala kandydaci do sejmu z list Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wśród postulatów jest wzrost nakładów na ochronę zdrowia oraz podniesienie wynagrodzeń.

fot. MW
fot. MW

- Według opinii publicznej potrzebne są istotne zmiany, które doprowadzą do usprawnienia funkcjonowania służby zdrowia, przed wszystkim zabezpieczenia jego podstawowych funkcji związanych z brakami kadrowymi – mówi kandydat PSL na posła Andrzej Grzyb – Jako PSL – Koalicja Polska uznajemy że sprawa zdrowia nie jest sprawą jednej opcji politycznej, czy tez jednego sezonu politycznego, a jest to okres dłuższy który wymaga porozumienia. Dlatego proponujemy „Pakt dla zdrowia” - dodaje.

Pięć punktów „Paktu dla Zdrowia”:

1. Podwyższenie publicznych nakładów na ochronę zdrowia do wysokości co najmniej 6,8% PKB już w 2020 roku

2. Zwiększenie liczby personelu medycznego w systemie ochrony zdrowia

3. Podniesienie o co najmniej 30% wynagrodzeń pracowników służby zdrowia: pielęgniarek i położnych, lekarzy, ze szczególnym uwzględnieniem lekarzy rezydentów, ratowników medycznych diagnostów laboratoryjnych, fizjoterapeutów, farmaceutów szpitalnych, techników medycznych oraz pracowników administracyjnych placówek medycznych

4. Zapewnienia takiego samego dostępu do najnowocześniejszych metod leczenia jak w innych krajach UE

5. Upowszechnienia działań na rzecz profilaktyki chorób cywilizacyjnych

Członkowie PSL zachęcają działaczy z innych opcji politycznych do podpisania się pod „Paktem” - Apelujemy do innych partii politycznych, które wypowiadają się w sprawie publicznej służby zdrowia, żeby zechciały odpowiedzieć na to żebyśmy wspólnie w Polsce zrobili coś wspólnie – mówi były poseł do Parlamentu Europejskiego Andrzej Grzyb.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ