Przywrócenie połączeń autobusowych – najpierw rozmowy z samorządowcami, później praca nad ustawą

2019-03-10 08:00:00 red

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił mapę drogową dojścia do pięciu obszarów. Jednym z obszarów jest przywrócenie wielu połączeń autobusowych do mniejszych miejscowości. Pracę nad konkretną ustawą ma poprzedzić rozmowa z samorządowcami, którzy będą beneficjentami programu.

fot. MW
fot. MW

Według posła Jana Mosińskiego z PiS nowy program partii jest oparty na trzech filarach – Rodzina, rozwój, wiarygodność. Już o tym mówiłem, podkreślałem wiarygodność – jesteś,my partią polityków wiarygodnych, czyli to co mówimy staramy się w dość krótkim czasu zrealizować. Tak jest też w przypadku nowej piątki plus – mówi poseł Mosiński.

Ruszyły już prace związane z jednym z punktów czyli poszerzeniu połączeń autobusowych – Myślę, że z początkiem kwietnia kwestia przywrócenia wielu połączeń autobusowych, będzie przedmiotem prac rady ministrów tak aby w połowie kwietnia projekt trafił pod obrady sejmu i później senatu. Na przełomie kwietnia i maja będziemy mieli gotową ustawę – mówi poseł Jan Mosiński.

Parlamentarzysta odbył już rozmowę ze starostą kaliskim o zwołaniu specjalnego spotkania z włodarzami gmin – Chcę porozmawiać na temat jak samorządowcy widzą ten pomysł w pierwotnych założeniach, żeby też wysłuchać stronę samorządową po to aby zabierać głos w sejmie i dyskutować o konkretach – mówi poseł PiS.

Na początku kwietnia podobne spotkanie miałoby się odbyć w ramach Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej. – Staramy się zazębiać starania rządu z pracą samorządu terytorialnego – dodaje Mosiński.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować