Społeczne

Przykry incydent w Russowie z udziałem wójta Żelazkowa

2019-07-08 07:29:45 BK

Wójt Żelazkowa, ws. którego wielokrotnie interweniowała policja i na którym już ciążą zarzuty, znów dał o sobie znać. Pod wpływem alkoholu pojawił się na pikniku w Russowie, gdzie doszedł do mikrofonu i kierował inwektywy wobec uczestników imprezy. Został zatrzymany przez policję i trafił na izbę wytrzeźwień.

fot. arch. MW
fot. arch. MW

Do zdarzenia doszło 7 lipca, podczas popularnego wydarzenia organizowanego przez Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej w Russowie - "Niedziela u Niechciców". Kulturalną imprezę w Dworku Marii Dąbrowskiej przerwał jeden z uczestników, który był agresywny i pod wpływem alkoholu. To 60-letni wójt Żelazkowa, Sylwiusz J., który w stanie po spożyciu przejął mikrofon podczas wystąpień i zaczął kierować inwektywy wobec słuchaczy. Dźwięk natychmiast został wyłączony, a na miejsce wezwano policję. Agresor został przewieziony na izbę wytrzeźwień. 

Przypomnijmy, że 5 lutego br., Sąd Rejonowy w Kaliszu zdecydował o miesięcznym areszcie dla Sylwiusza J. Wymiar sprawiedliwości przychylił się do wniosku prokuratury, jednak zdecydował o krótszym terminie aresztu.

Prokuratura jak i obrona Sylwiusza J. złożyła zażalenia do tej decyzji. 18 lutego Sąd Okręgowy zdecydował przychylić się do wniosku prokuratury, która wnioskowała o trzy miesiące aresztu.

26 marca wójt gminy Żelazków opuścił tymczasowy areszt, w którym miał przebywać do maja. Sylwiusz J. wydał oświadczenie, w którym przekazał, że decyduje się na natychmiastową terapię i walkę z alkoholizmem.

Zapewnienia o walce z chorobą nic nie dały. 6 maja prokuratura zarzuciła wójtowi Sylwiuszowi J. znęcanie się nad rodziną oraz grożenie żonie. Wśród zarzutów obejmujących czas od sierpnia 2018 roku do stycznia 2019 roku jest także znieważenie strażaków.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ