Społeczne

Przykry incydent w Russowie z udziałem wójta Żelazkowa

2019-07-08 07:29:45 BK

Wójt Żelazkowa, ws. którego wielokrotnie interweniowała policja i na którym już ciążą zarzuty, znów dał o sobie znać. Pod wpływem alkoholu pojawił się na pikniku w Russowie, gdzie doszedł do mikrofonu i kierował inwektywy wobec uczestników imprezy. Został zatrzymany przez policję i trafił na izbę wytrzeźwień.

fot. arch. MW
fot. arch. MW

Do zdarzenia doszło 7 lipca, podczas popularnego wydarzenia organizowanego przez Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej w Russowie - "Niedziela u Niechciców". Kulturalną imprezę w Dworku Marii Dąbrowskiej przerwał jeden z uczestników, który był agresywny i pod wpływem alkoholu. To 60-letni wójt Żelazkowa, Sylwiusz J., który w stanie po spożyciu przejął mikrofon podczas wystąpień i zaczął kierować inwektywy wobec słuchaczy. Dźwięk natychmiast został wyłączony, a na miejsce wezwano policję. Agresor został przewieziony na izbę wytrzeźwień. 

Przypomnijmy, że 5 lutego br., Sąd Rejonowy w Kaliszu zdecydował o miesięcznym areszcie dla Sylwiusza J. Wymiar sprawiedliwości przychylił się do wniosku prokuratury, jednak zdecydował o krótszym terminie aresztu.

Prokuratura jak i obrona Sylwiusza J. złożyła zażalenia do tej decyzji. 18 lutego Sąd Okręgowy zdecydował przychylić się do wniosku prokuratury, która wnioskowała o trzy miesiące aresztu.

26 marca wójt gminy Żelazków opuścił tymczasowy areszt, w którym miał przebywać do maja. Sylwiusz J. wydał oświadczenie, w którym przekazał, że decyduje się na natychmiastową terapię i walkę z alkoholizmem.

Zapewnienia o walce z chorobą nic nie dały. 6 maja prokuratura zarzuciła wójtowi Sylwiuszowi J. znęcanie się nad rodziną oraz grożenie żonie. Wśród zarzutów obejmujących czas od sierpnia 2018 roku do stycznia 2019 roku jest także znieważenie strażaków.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ