Edukacja

Przygotowania do finału 5. edycji Nocy Zawodowców idą pełną parą!

2022-09-22 16:00:00 CWRKDiZ w Kaliszu

Przypomnijmy, że Noc Zawodowców to wydarzenie, którego celem jest popularyzacja wśród młodzieży kształcenia dualnego i zawodowego oraz pogłębianie wiedzy na temat zawodów. Inicjatywa ta już na stałe wpisała się w kalendarz tego typu imprez na terenie całej Wielkopolski i objęta jest honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego – Marka Woźniaka. W tym roku inicjatywa organizowana jest pod hasłem „Zawodowa Moc”, którą z pewnością poczują wszyscy jej uczestnicy.

fot. Roksana Krawczyk
fot. Roksana Krawczyk

Jak co roku nieodzownym elementem zawodowych zmagań jest terenowa gra zespołowa „Zawodowy Express”, do której w tym roku dołączyło aż 60 zespołów uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych wraz z opiekunami – łącznie 300 osób, z terenu powiatów: m. Kalisz i p. kaliskiego, p. pleszewskiego, p. jarocińskiego, p. ostrzeszowskiego, i p. krotoszyńskiego. Gra będzie rozgrywana etapami w terminie pomiędzy 26 września a 7 października br.

Podczas Gry uczniowie zapoznają się ze specyfiką pracy w zawodach w siedzibach lokalnych Pracodawców, spróbują swoich sił w Quizie Zawodoznawczym oraz wykonają zadania w Muzeum Historii Przemysłu oraz Zespole Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku.

Drużyny będą zdobywać punkty na każdym z etapów Gry. Suma punktów z poszczególnych części Gry pozwoli wyłonić 3 zwycięskie Drużyny w każdym z powiatów.

Finał tegorocznej Nocy Zawodowców, podczas którego poznamy zwycięskie Drużyny tegorocznych zmagań zawodowych, odbędzie się w piątek - 7 października w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Polskich Olimpijczyków w Opatówku w godz. 15.00 – 20.00.

Finał jest wydarzeniem otwartym dla wszystkich chętnych, którzy chcą poznać świat zawodów i przy okazji dobrze się bawić, dlatego ZAPRASZAMY dzieci, młodzież, rodziców i opiekunów do odwiedzenia nas w piątkowe popołudnie i wieczór. Na każdego czekać będzie moc atrakcji, pokazy zawodowców oraz widowiskowy pokaz laserów przygotowany przez firmę VISUAL SENSATION.

Program wydarzenia >>> https://tiny.pl/wt73s

 

Organizatorem Nocy Zawodowców jest Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu.

Współorganizatorami wydarzenia są:

 • Izba Rzemieślnicza w Kaliszu

 • Krotoszyńska Izba Rzemieślnicza

 • Starostwo Powiatowe w Kaliszu

 • Urząd Miasta Kalisza

 • Starostwo Powiatowe w Jarocinie

 • Starostwo Powiatowe w Pleszewie

 • Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie

 • Starostwo Powiatowe w Krotoszynie

 

Partnerami wydarzenia są:

 • Cech Rzemiosł Budowlanych i Różnych Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Kaliszu

 • Związek Rzemieślników Cechowych w Kaliszu

 • Cech Rzemiosł Różnych w Jarocinie

 • Cech Rzemiosł Różnych Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Pleszewie

 • Cech Rzemiosł Różnych Małej Przedsiębiorczości i Pracodawców w Grabowie nad Prosną

 • Cech Rzemiosł Różnych w Krotoszynie

 • Urząd Miejski Gminy Opatówek

 

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie: https://www.facebook.com/events/415837647284780 lub u koordynatora akcji ze strony CWRKDiZ w Kaliszu – Pana Damiana Michalaka tel. +48 572 934 718, e-mail: d.michalak@cwrkdiz.kalisz.pl

Serdecznie zapraszamy!Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować