Społeczne

Przy Szkole Podstawowej Specjalnej nr 19 powstanie wielkie serce!

2020-01-17 12:30:00 BK

Wielka konstrukcja w postaci serca powstanie niebawem przy Szkole Podstawowej Specjalnej nr 19 w Kaliszu przy ul. Budowlanych. Będzie to pojemnik na plastikowe nakrętki od butelek, z których będzie można pozyskać środki finansowe na rehabilitację podopiecznych szkoły. 

SP 19
SP 19

Nie jest to pierwsza tego typu konstrukcja w Polsce, ale nie ma ich zbyt wiele. Dzięki niej każdy będzie mógł w dowolnym czasie wrzucić zebrane plastikowe nakrętki. Ułatwi ona również ich przechowywanie oraz wywóz. 

Szkoła zbiera rocznie nawet 1,5 tony nakrętek. Zebrane nakrętki są przekazywane rodzicom a następnie sprzedawane odpowiedniej firmie, a pozyskane środki przeznaczane na rehabilitację podopiecznych oraz przyjaciół SP 19. Potrzebna jest jednak spora liczba takich nakrętek, bo nawet kilkadziesiąt worków 60-litrowych. Szkołę wspierają firmy, instytucje i osoby prywatne. 

Worki z nakrętkami przechowywane są obecnie w piwnicy, gdzie brakuje miejsca. Przenoszenie ich z tego pomieszczenia nie jest łatwe. Problem ma rozwiązać ogromne serce.

Jak mówi nam Sylwia Baranowska, dyrektor SP 19, pomysł zrodził się dużo wcześniej, ale został zarzucony ze względu na koszty jego realizacji. Temat nagłośnił jednak Zbigniew Monczyński, co dodało skrzydeł szkole. Wykonanie i transport takiego serca nie jest tani, ale znalazł się darczyńca, który sfinansuje całą inwestycję! 

Nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie serce pojawi się przy szkole, ale może to być kwestia miesiąca.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ