Społeczne

Przy Szkole Podstawowej Specjalnej nr 19 powstanie wielkie serce!

2020-01-17 12:30:00 BK

Wielka konstrukcja w postaci serca powstanie niebawem przy Szkole Podstawowej Specjalnej nr 19 w Kaliszu przy ul. Budowlanych. Będzie to pojemnik na plastikowe nakrętki od butelek, z których będzie można pozyskać środki finansowe na rehabilitację podopiecznych szkoły. 

SP 19
SP 19

Nie jest to pierwsza tego typu konstrukcja w Polsce, ale nie ma ich zbyt wiele. Dzięki niej każdy będzie mógł w dowolnym czasie wrzucić zebrane plastikowe nakrętki. Ułatwi ona również ich przechowywanie oraz wywóz. 

Szkoła zbiera rocznie nawet 1,5 tony nakrętek. Zebrane nakrętki są przekazywane rodzicom a następnie sprzedawane odpowiedniej firmie, a pozyskane środki przeznaczane na rehabilitację podopiecznych oraz przyjaciół SP 19. Potrzebna jest jednak spora liczba takich nakrętek, bo nawet kilkadziesiąt worków 60-litrowych. Szkołę wspierają firmy, instytucje i osoby prywatne. 

Worki z nakrętkami przechowywane są obecnie w piwnicy, gdzie brakuje miejsca. Przenoszenie ich z tego pomieszczenia nie jest łatwe. Problem ma rozwiązać ogromne serce.

Jak mówi nam Sylwia Baranowska, dyrektor SP 19, pomysł zrodził się dużo wcześniej, ale został zarzucony ze względu na koszty jego realizacji. Temat nagłośnił jednak Zbigniew Monczyński, co dodało skrzydeł szkole. Wykonanie i transport takiego serca nie jest tani, ale znalazł się darczyńca, który sfinansuje całą inwestycję! 

Nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie serce pojawi się przy szkole, ale może to być kwestia miesiąca.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ